Google testuje SMS služby a nabízí vyhledávání v knihách

Google oznámil dvě nové služby. První je informační služba poskytovaná prostřednictvím GSM sítí formou SMS. Tato sužba nabízí informace o nejbližších obchodech, restauracích, informace o nejnižších cenách vybraných produktů, informace z telefonního seznamu, slovníkové definice termínů i převody jednotek a další matematické operace.

Služba je nabízena pro zákazníky i mobilní operátory zatím zdarma, ani firmy, které chtějí být zobrazeny ve výsledcích SMS dotazů, nemusejí Google prozatím nic platit. Google v krátkodobém horizontu neplánuje zpoplatnění služby a tento test bere jako studii o možné budoucnosti komerčních SMS služeb. V tuto chvíli jsou SMS služby Google dostupné pouze u šesti mobilních operátorů ve Spojených státech, o rozšíření do Evropy se ale uvažuje.

Druhou novou službou Google je Print Google – vyhledávání v obsahu tištěných publikací. Vyhledávání probíhá běžným způsobem, pokud se ve výsledcích vyhledávání objeví kniha, kterou Google zpracoval, dostane uživatel po kliknutí na odkaz náhled stránky se zvýrazněnými vyhledávanými slovy a zároveň možnost hledat dál pouze v textu dané knihy. Zároveň se zobrazí seznam knihkupectví, kde je možné knihy objednat.

I tuto službu poskytuje Google vydavatelům a internetovým knihkupectvím zdarma, vlastními silami i skenuje obsah knih, který pak prochází indexací. Pro zařazení knihy od výsledků vyhledávání stačí poslat na adresu Google kopii knihy k indexaci, což platí i pro české vydavatele.

Zdroj: Google

Diskuze (8) Další článek: Bezpečnostní chyba přerušila testování nové generace MSN Messengeru

Témata článku: Google, Kniha, Vyhledávaný text, Google+, SMS, Informační služba, Vyhledávání, Mobilní vyhledávání, Běžný převod, NAB


Určitě si přečtěte

Nejlepší aplikace na předpověď počasí: Kde nejlépe zjistit, co zrovna chcete vědět

Nejlepší aplikace na předpověď počasí: Kde nejlépe zjistit, co zrovna chcete vědět

Obecných aplikací na předpověď počasí je nespočet, jenže často skončí jen u základní informace o počasí a nenabídnou odpovědi na řadu praktických otázek. A tak jsme si položili právě několik takových otázek a hledali aplikace či meteoslužby, které nám nejlépe odpoví.

Karel Kilián | 4

Nejjednodušší cesta, jak nepřijít o data: nastavte si zálohování a zapomeňte

Nejjednodušší cesta, jak nepřijít o data: nastavte si zálohování a zapomeňte

** Přijít o důležitá data je jednodušší, než si umíte představit ** To, zda a jak snadno je získáte zpět, záleží především na vás ** Když si nastavíte zálohování, může to být otázka několik minut

Karel Kilián | 30


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest mobilů do 8 000 Kč

Test bezdrátových headsetů

Linux i pro začátečníky

Jak surfovat anonymně