Google slouží jako zdroj čísel kreditních karet

Jednoduché dotazy položené oblíbenému vyhledávači Google mohou přinést jako výsledek řadu webových stránek obsahujících čísla kreditních karet se všemi údaji potřebnými pro jejich zneužití. Některá z čísel, které se takto dají získat, jsou stále platné a jejich zneužití v podstatě nic nebrání.

V případě Google nejde o první případ, kdy schopnosti vyhledávat informace slouží k porušování zákonů. Oblíbené je například odhalování zranitelnosti webových serverů vůči specifickým typům útoku pouhým dotazem ve vyhledávači. Google je jako nástroj pro tyto účely používán častěji než konkurenční služby díky nabídce nadstandardních funkcí jako je možnost vyhledávat rozsah čísel.

Společnost Google informace o možnosti získat čísla cizích kreditních karet pomocí svého prohlížeče nekomentovala s ohledem na zákonem přikázané "mlčenlivé období" doprovázející přípravu na veřejnou obchodovatelnost akcií. Provozovatelé webových stránek ale mají možnost požádat o odstranění svých stránek z databáze Google.

Zdroj: ZDNet

Diskuze (9) Další článek: Top žebříček virů za červenec 2004

Témata článku: Google, Prohlížeče, Jak, Potřebný nástroj, Zdroj, Specifický typ, Konkurenční Google, Potřebná možnost, Kredit, Google+, Kreditní karta


Určitě si přečtěte

Nejlepší aplikace na předpověď počasí: Kde nejlépe zjistit, co zrovna chcete vědět

Nejlepší aplikace na předpověď počasí: Kde nejlépe zjistit, co zrovna chcete vědět

Obecných aplikací na předpověď počasí je nespočet, jenže často skončí jen u základní informace o počasí a nenabídnou odpovědi na řadu praktických otázek. A tak jsme si položili právě několik takových otázek a hledali aplikace či meteoslužby, které nám nejlépe odpoví.

Karel Kilián | 4


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest mobilů do 8 000 Kč

Test bezdrátových headsetů

Linux i pro začátečníky

Jak surfovat anonymně