Google Earth: ještě lepší pohled nejen na Prahu

Následující informace je sice pár dní stará, ale pro její zajímavost ji nechceme vypustit. Věřím, že pro mnohé čtenáře se i tak jedná o novinku.

Došlo k dalšímu zpřesnění dat pro program Google Earth (o programu jsme psali zde). Řada lokalit se tak dočkala nových, přesnějších snímků, na kterých jsou viditelné další detaily. Mezi těmito lokalitami je nyní i Praha, na jejíž snímky je v současné době použito rozlišení 70 centimetrů / pixel. To už je rozlišení, při kterém lze bez problémů rozpoznat auta na silnicích.

Spolu s naším hlavním městem došlo k navýšení rozlišení na tuto hodnotu u dalších více než 30 měst. Jiné lokality, zejména ve Spojených státech, se dočkaly vyššího rozlišení cca 30 a 15 centimetrů / pixel. Perličkou je místo Google Mountain View Campus, které si můžete prohlédnout v rozlišení 2,5 centimetru na jeden obrazový bod.

Diskuze (46) Další článek: Nový Media Pack pro ochuzená Windows XP N

Témata článku: Google, Google Earth, Rozlišení, Earth, Práh, LEP, Praha, Silnice, Google+, Následující den, Mountain, Mountain View, Campus, Pohled


Určitě si přečtěte

Nejlepší programy z roku 2000: Podívejte se, bez čeho jste tehdy vůbec nemohli fungovat!

Nejlepší programy z roku 2000: Podívejte se, bez čeho jste tehdy vůbec nemohli fungovat!

** Dnes už skoro všechno uděláte ve webovém prohlížeči a na mobilu ** Před dvaceti lety to ale bylo jiné ** Zavzpomínejte na legendy, které jste pravděpodobně také používali

Jakub Čížek | 129

Zahodil jsem Windows, přešel na Linux a nezbláznil se z toho

Zahodil jsem Windows, přešel na Linux a nezbláznil se z toho

** Měsíc jsem se nedotkl Windows a byl závislý jen na Linuxu ** Jaká byla pozitiva a negativa přechodu? ** Se kterými aplikacemi jsem (ne)zápasil a které bych doporučil?

Lukáš Václavík | 242


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest mobilů do 8 000 Kč

Test bezdrátových headsetů

Linux i pro začátečníky

Jak surfovat anonymně