Google Desktop Search s opravenou chybou

Vědečtí pracovníci z texaské Riceovy univerzity upozornili na objev potenciálně vážného bezpečnostního nedostatku, který nalezli v desktopovém vyhledávači společnosti Google. Nalezená chyba mohla útočníkovi za určitých okolností dovolit, aby se prostřednictvím internetu dostal do osobního počítače, v němž je Google Desktop Search nainstalován.

Chyba byla odhalena již v listopadu. Její objevitelé o ní však nejprve informovali společnost Google, aby jí umožnili chybu opravit a nevystavili tak uživatele aplikace bezpečnostnímu riziku. V principu šlo o to, že si stolní vyhledávač své výsledky ukládal způsobem, do nějž bylo možné určitým způsobem možné prostřednictvím internetu nahlížet z jiného počítače.

Předešlou testovací verzi svého desktopového počítače Google představil 14. října. Software umožňuje prohledávat pevný disk počítače mnohem efektivněji než nástroje dodávané jako součást operačního systému Windows. V tuto chvíli už je na stránkách společnosti Google k dispozici opravená verze aplikace.

Zdroj: CNN
Download: desktop.google.com

Váš názor Další článek: Microsoft očekává rozhodnutí Evropské komise

Témata článku: Google, Určitý nedostatek, Opravená verze, Google+, Nalezená chyba, Možné riziko, Dodávaná aplikace, Chyba, Desktopový počítač


Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest televizí do 25 000 Kč

Nejlepší herní klávesnice

Srovnání správců hesel

Jak upravit fotky pro tisk