Google Desktop Search s opravenou chybou

Vědečtí pracovníci z texaské Riceovy univerzity upozornili na objev potenciálně vážného bezpečnostního nedostatku, který nalezli v desktopovém vyhledávači společnosti Google. Nalezená chyba mohla útočníkovi za určitých okolností dovolit, aby se prostřednictvím internetu dostal do osobního počítače, v němž je Google Desktop Search nainstalován.

Chyba byla odhalena již v listopadu. Její objevitelé o ní však nejprve informovali společnost Google, aby jí umožnili chybu opravit a nevystavili tak uživatele aplikace bezpečnostnímu riziku. V principu šlo o to, že si stolní vyhledávač své výsledky ukládal způsobem, do nějž bylo možné určitým způsobem možné prostřednictvím internetu nahlížet z jiného počítače.

Předešlou testovací verzi svého desktopového počítače Google představil 14. října. Software umožňuje prohledávat pevný disk počítače mnohem efektivněji než nástroje dodávané jako součást operačního systému Windows. V tuto chvíli už je na stránkách společnosti Google k dispozici opravená verze aplikace.

Zdroj: CNN
Download: desktop.google.com

Témata článku: Google, Možné riziko, Opravená verze, Google+, Určitý nedostatek, Desktopový počítač, Chyba, Dodávaná aplikace

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

26 procesorů v důkladném testu

Zhodnotili jsme 18 bezdrátových reproduktorů

Jak fungují cash back služby?

Pohlídejte své děti na internetu