Google Desktop Search s opravenou chybou

Vědečtí pracovníci z texaské Riceovy univerzity upozornili na objev potenciálně vážného bezpečnostního nedostatku, který nalezli v desktopovém vyhledávači společnosti Google. Nalezená chyba mohla útočníkovi za určitých okolností dovolit, aby se prostřednictvím internetu dostal do osobního počítače, v němž je Google Desktop Search nainstalován.

Chyba byla odhalena již v listopadu. Její objevitelé o ní však nejprve informovali společnost Google, aby jí umožnili chybu opravit a nevystavili tak uživatele aplikace bezpečnostnímu riziku. V principu šlo o to, že si stolní vyhledávač své výsledky ukládal způsobem, do nějž bylo možné určitým způsobem možné prostřednictvím internetu nahlížet z jiného počítače.

Předešlou testovací verzi svého desktopového počítače Google představil 14. října. Software umožňuje prohledávat pevný disk počítače mnohem efektivněji než nástroje dodávané jako součást operačního systému Windows. V tuto chvíli už je na stránkách společnosti Google k dispozici opravená verze aplikace.

Zdroj: CNN
Download: desktop.google.com

Témata článku: Google, Dodávaná aplikace, Chyba, Desktopový počítač, Google+, Možné riziko, Opravená verze, Určitý nedostatek

Určitě si přečtěte

Budoucností Windows 10 je Fluent Design. Takto bude jednou vypadat celý systém

Budoucností Windows 10 je Fluent Design. Takto bude jednou vypadat celý systém

** Fluent Design je vzhled, do kterého postupně Microsoft převleče celý systém ** Staví na průhlednosti a velkých plochách ** Do Windows 10 se z části dostane už zítra při vydání podzimní aktualizace

Včera | Stanislav Janů | 134


Aktuální číslo časopisu Computer

Nový seriál o programování elektroniky

Otestovali jsme 17 bezdrátových sluchátek

Jak na nákup vánočních dárků ze zahraničí

4 tankové tiskárny v přímém souboji