Google chce společně s velkými vydavateli zlepšit mobilní web

Můj názor  |  zobrazit i odpovědi (trvale)  |  řadit od nejstarších Komentáře nyní řadíme od nejnovějších.
Tímto odkazem můžete řazení změnit.
 |  nových názorů: 5

Názory k článku

avatar
12. 10. 2015 15:58

To by bylo super, protože půlka webů na který lezu mobilní verzi nemá vubec a když už má tak je tragická. Ty kvalitní mobilní verze webů maj akorát ty nejznáměnší e-shopy a pak různý zpravodajský a weby jako zive a podobně který se zabejvaj novinkama kolem IT a podobně. Ale třeba takový hrej.cz kam lezu docela často (kvůli necenzurovanejm diskuzím) nemá mobilní web vubec.PS: Nejlepší podoba reklamy by byla kdybych o ní vubec nevěděl.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (1)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
avatar
12. 10. 2015 15:21

A jéje, už se do toho velký bratr zas montuje.Za mě - „patnáct let stará pravidla wapu“ byla, jsou a budou geniální. Podívejte se například na m.zive.cz. Takhle si představuju mobilní web. Zaměřený na kompaktnost obsahu a jednoduchost ovládání. Načítá se prakticky okamžitě, což je způsobeno především tím, že tam není téměř žádný javascript (a vůbec žádný *důležitý* javascript), který by se zdlouhavě stahoval, kompiloval a prováděl.Jak si Google představuje mobilní web je dle mého názoru naprosto zpátečnické, anebo přinejmenším na to nedozrála doba. Google chce, aby všechny funkce desktopového webu fungovaly i na tom mobilním - to znamená: tuny naprosto zbytečných animací a vysouvacích menu, které ve výsledku jen a pouze bezostyšně žerou mobilní data a baterku telefonu.Google si totiž patrně myslí, že mobily dneska jsou schopny vydržet nejméně jeden den (=alespoň 12 hodin plného využívání=hudba, focení, internet, filmy, hry) bez nabití a mobilní operátoři mají neomezený a rychlý mobilní internet za lidské ceny. Jenže tak tomu ani zdaleka není nikde na světě, a už rozhodně ne tady u nás v Čechystánu. Rychlý internet do mobilu sice dostanete, ale buď se nedoplatíte, nebo během jednoho dne prosurfujete 100% datového limitu, po čemž vám operátor v tom lepším případě internet pouze zpomalí na rychlosti, za které jsme byli před patnácti lety rádi.A navíc - i kdyby dnešní mobily vydržely běžet na plné obrátky celý den a o prosurfované jednotky bychom se starat nemuseli, tak většina mobilů stále není schopna PLYNULE vyrenderovat všechny ty úžasné animace, o které podle Googlu přicházíme.Takže tak. Dobrý mobilní web je ten, který plnohodnotně funguje v Opeře Mini.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (1)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
12. 10. 2015 14:11

Už bylo načase, momentálně jsou optimalizované pro mobily většinou jen vyhledávače a zpravodajské stránky. Nicméně slovo "optimalizace" je i u některých mobilních webů sporné, hlavně tam, kde i přes oklepaný design je kvanta reklamy shodná s plnohodnotným webem.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
Zasílat názory e-mailem: Zasílat názory Můj názor