Google čelí copyrightovým problémům

Co je DMCA?

DMCA je zákonná norma USA z roku 1998, jejímž účelem je umožňit postih všech forem porušování autorských práv s důrazem na prostředí počítačových sítí.

Vydavatel New York Times a další subjekty jsou znepokojeny cachovací službou na Google.com, která umožňuje přístup k obsahům na placených serverech. Cache má sloužit uživatelům pro dosažení obsahu vyhledaných stránek i v případě, že se na původním místě nevyskytuje. V případě indexovaných stránek patřících online publikacím s placeným přístupem ale v cache mohou zůstávat i kopie placených obsahů. Přímo s NY Times Google nyní tuto otázku řeší tak, aby byl uživatel při kliknutí na odkaz i do cache přesměrován na registrační stránku listu.

Právníci upozorňují, že cachovací služba tak, jak ji poskytuje Google může být porušením Digital Millennium Copyright Act. Tento zákon umožňuje cachování obsahu poskytovatelům internetu a to tak, že na svém serveru uchovají kopii dat, která si uživatelé vyžádali. Google však kopie shromažďuje předem, bez přímého vyžádání uživatelem.

Diskuze (22) Další článek: Microsoft dá svým zaměstnancům akcie místo opcí

Témata článku: Google, Problém, Google+


Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu