Gigabyte Gaming GT je high-endovým počítačem v těle herní konzole. Nabídne GTX 1080 a je částečně upgradovatelný

Gigabyte Gaming GT je high-endovým počítačem v těle herní konzole. Nabídne GTX 1080 a je částečně upgradovatelný

Pokud některý z výrobců na trh přinese herní počítač s malými rozměry, pak jsou téměř jistotou kompromisy při výběru hardwaru. Mezi ty nejradikálnější patří použití notebookových komponent – mobilního procesoru a grafiky do MXM slotu. U nově představeného modelu Gigabyte Gaming GT tomu tak ale není. Do relativně malé skříně vměstnal výrobce desktopový procesor i běžnou grafiku.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Gigabyte namačkal desktopové komponenty do skříně připomínající herní konzoli

Tvarově skříň připomíná herní konzole, její rozměry jsou však větší: 276 × 384 × 128 mm. Nejblíž je tedy Playstation 3 v původní verzi. Pokud ale uvážíme použité komponenty, jde o úctyhodné zmenšení rozměrů.

Jako procesor použil výrobce Core i7-6700K s takty 4,0 GHz v základu a 4,2 GHz v boostu, samozřejmě jej lze ale snadno přetaktovat. K dispozici je 32 GB operační paměti, SSD s kapacitou 240 GB a terabajtový 2,5“ plotnový disk. Navíc je dostupná ještě jedna šachta pro další disk. Všechny zmíněné komponenty jsou namačkány v jedné polovině skříně, tu druhou potom zabírá grafická karta.

Klepněte pro větší obrázek
Půlka skříně patří grafice, která „visí“ vzhůru nohama, v druhé části najdeme procesor, disky i operační paměť

Tou je GTX 1080 ve verzi G1 Gaming od Gigabyte. Při postavení skříně směřují její grafické konektory směrem dolů a pro připojení monitoru tak výrobce dodává zahnuté kabely, které vyvedou výstupy mimo skříň. Podobně je potom nutné řešit připojení audio vstupu/výstupu a ethernetu. Ten však lze nahradit vestavěnou Wi-Fi se specifikací 802.11ac. Mezi konektory potom najdeme 5× USB 3.0, jedno USB 3.1 s konektorem typu A a rovněž USB-C s rozhraním Thunderbolt 3.

Klepněte pro větší obrázek
Ani konektorová nabídka není nijak ořezána - najdeme tady Thunderbolt 3 i dostatek konektorů USB 3.0

Díky standardním desktopovým rozhraním lze do budoucna uvažovat o upgradu jak procesoru, tak grafické karty. Omezením budou pouze rozměry grafiky, nicméně šachta je dostatečně velká, což je patrné z karty použité výrobcem. V případě nutnosti měnit zdroj bude výběr ztížen použitým formátem – Gigabyte zde vsadil na FlexATX, který známe především ze serverů. V dodávané konfiguraci má výkon 400 W. Otázkou tak zůstává především hlučnost – Gigabyte do skříně montuje dvojici ventilátorů s pravděpodobným průměrem 90 mm.

Klepněte pro větší obrázek
Výrobce slibuje nízkou hlučnost, tou si však u tohoto konceptu nejsme zcela jistí

Ceny ani dostupnost zatím neznáme stejně jako případné další konfigurace, které pravděpodobně Gigabyte do své nabídky přidá.

Přečtěte si také:

Témata článku: Hardware, Počítače, CES 2017, Gigabyte, Sestavy, Herní grafika, Konzole, HIGH, Konektorová nabídka, GTX, Skříň, Pro Gaming, Herní použití, Plotnový disk, Půlka

Určitě si přečtěte

Velká podzimní aktualizace Windows 10 je tady: Co přináší Fall Creators Update

Velká podzimní aktualizace Windows 10 je tady: Co přináší Fall Creators Update

** Po půl roce je tu další aktualizace Windows ** A opět přináší hlavně hromadu drobných kosmetických vylepšení ** Podívali jsme se na ty nejzajímavější

17.  10.  2017 | Jakub Čížek | 186

Jak funguje největší akumulátor v Česku: podívejte se do elektrárny Dlouhé Stráně

Jak funguje největší akumulátor v Česku: podívejte se do elektrárny Dlouhé Stráně

** Přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé stráně je obdivuhodné technické dílo ** Stejná turbína vyrábí elektřinu i tlačí vodu zpět do horního jezera ** Strojovna elektrárny je zabudována v podzemí

19.  10.  2017 | David Polesný | 22

Přichází doba hypersonických zbraní. Hrozí zvýšené riziko jaderného konfliktu

Přichází doba hypersonických zbraní. Hrozí zvýšené riziko jaderného konfliktu

** Světové mocnosti vyvíjí nové, nesmírně rychlé zbraně ** Jsou schopné pokořit rychlost Mach 5 ** Tyto zbraně mohou zvýšit riziko rozpoutání válečného konfliktu

19.  10.  2017 | Stanislav Mihulka | 20


Aktuální číslo časopisu Computer

Nový seriál o programování elektroniky

Otestovali jsme 17 bezdrátových sluchátek

Jak na nákup vánočních dárků ze zahraničí

4 tankové tiskárny v přímém souboji