Nvidia | CES 2017

GeForce Now pro streamování her nyní pro každý počítač, cena vás ale překvapí

GeForce Now pro streamování her nyní pro každý počítač, cena vás ale překvapí

Začátek přednášky Nvidie na CESu patřil GeForce Now. Tato služba je dostupná na zařízeních Shield a umožňuje hraní her přes internet. Výkonné servery renderují hry v nejvyších detailech a přes internet posílají obraz, zpět přijímají vaše povely z ovladače. Nyní už vše funguje docela plynule a zpoždění odezvy příliš neomezuje. Přesto GeForce Now má omezenou uživatelskou základnu kvůli nutnosti vlastnit speciální zařízení.

Klepněte pro větší obrázek
Slabý notebook nebo Mac? Zahrajete si jakoukoli hru v nejvyšších detailech

To se ale změní a GeForce Now spustíte na libovolném Windows počítači třeba s integrovanou grafikou nebo na počítačích Applu. Podporovány budou všechny internetové obchody jako je Steam, Uplay, Origin a další a dostanete se ke svému katalogu her. Vše budou rendrovat servery vybavené grafikami Pascal, obraz dostanete tedy se všemi grafickými vychytávkami plných detailů.

Zatímco na Shieldu jde o službu s měsíčním paušálem 8 dolarů, pro počítače zvolila Nvidia jiný přístup. Platit se bude jen za čas strávený hraním - 25 dolarů za 20 hodin. Přičemž počet hodin se bude i měnit podle zvoleného rozlišení. Pokud jste si tedy říkali, že ušetříte za drahý herní počítač, při pravidelném hraní ho zaplatíte jen na poplatcích. Za paušál máte jen možnost hrát, hry si musíte kupovat jako se samostatným počítačem.

Skoro to vypadá, že se Nvidia bojí velkého zájmu a místo měsíce hraní zdarma jako u Shieldu dá jen pár testovacích hodin. Technologicky je GeForce Now pokročilejší služba než podobné služby na streamované hraní her, cena ale zatím budí pochyby, pro koho bude vlastně určená. Oficiálně se GeForce Now pro počítače spustí v březnu, uvidíme, jak bude úspěšná.

Diskuze (25) Další článek: Lumigent je chytrá robotická lampa. Promluvíte na ni a skácí se

Témata článku: Nvidia, Hry, CES 2017, GeForce NOW, Cena, GeForce, Vychytávka, Streamování, Str, Uplay, Slabý notebook, Strávený čas, Zařízení Shield, Plný detail, Měsíční paušál, Zvolené rozlišení, Speciální zařízení, Now, Samostatný počítač, Nvidia Shield, Hraná hra, Povel, Hraní, Hra, Shield TV, Herní notebook na Mall.cz


Určitě si přečtěte

HTTPS byl pouze první krok. Chrome zavádí DoH, tedy šifrované DNS. Dopady mohou být obrovské

HTTPS byl pouze první krok. Chrome zavádí DoH, tedy šifrované DNS. Dopady mohou být obrovské

** Šifrovaný web je dnes už samozřejmost ** Jeden díl skládačky ale ještě chybí – DNS ** Firefox už začal a teď se na šifrované DNS chystá i Chrome

Jakub Čížek | 92

Nové iPhony, hodinky a další novinky Applu: Zase bude za co utrácet

Nové iPhony, hodinky a další novinky Applu: Zase bude za co utrácet

Dnes proběhla další velká prezentační akce Applu, na které došlo k odhalení nových iPhonů a dalších novinek. Událost jsme sledovali online, a tak se můžete podívat na chronologický zápis těch nejdůležitějších informací.

David Polesný | 136

Zranitelnost platebních karet Visa umožňuje zločincům obejít limit při bezkontaktních platbách

Zranitelnost platebních karet Visa umožňuje zločincům obejít limit při bezkontaktních platbách

** Odborníci přišli na to, jak obejít limit bezkontaktních plateb ** Stačí zařízení, ovlivňující komunikaci mezi kartou a terminálem ** Stahují se nad bezkontaktními platbami mračna?

Karel Kilián | 79Aktuální číslo časopisu Computer

Speciál o přechodu na DVB-T2

Velký test herních myší

Super fotky i z levného mobilu

Jak snadno upravit PDF