Gartner: V chudých zemích bude Microsoft muset zlevnit

Ředitel výzkumu společnosti Gartner pro Hongkong pro CNETAsia uvedl, že v důsledku akčního plánu Thajské vlády na prosazování informačních technologií bude muset Microsoft ceny svých produktů i v dalších zemích.

Microsoft v Thajsku nabídl Windows XP a Office XP za 40 USD v rámci balíčku dodávaného s levnými notebooky. Thajská vláda původně pro svůj projekt vybrala kombinaci operačního systému Linux a kancelářského balíku Open Office, aby udržela cenu co nejníže. Ve zprávě nazvané „Thajský trh s osobními počítači může změnit globální krajinu Windows“ analytičtí pracovníci společnosti Gartner tvrdí, že Microsoft musí thajský přístup přijmout jako standard pro operace v rozvojových zemích, aby si udržel podíl na trhu a snížil míru pirátství. Zpráva obsahuje tvrzení, že první fáze snižování cen by mohla proběhnout ještě tento rok.

Šéf Microsoftu pro jihovýchodní Asii závěry zprávy odmítá, podle něj nejsou závěry zprávy podepřené reálnými daty. Zároveň odmítl tvrzení, že ke změně cenové politiky v Thajsku přiměl Microsoft strach z Linuxu.

Zdroj: ZDNet

Diskuze (73) Další článek: Ceny pamětí: rychlý pokles nečekejte

Témata článku: Microsoft, Windows, Gartner, Hongkong, Thajská vláda, Thajsko, Open Office


Určitě si přečtěte

Jeff Bezos: Amazon zbankrotuje. Jednou

Jeff Bezos: Amazon zbankrotuje. Jednou

** Šéf Amazonu varoval zaměstnance, že ani Amazon nebude existovat navždy ** Nastínil jasné mechanismy, jak udržet Amazon na trhu co nejdéle ** Co může Amazon v budoucnu ohrozit?

Karel Javůrek | 32

Nový iPhone a další novinky Applu: sledujte, na co se zase budou stát fronty

Nový iPhone a další novinky Applu: sledujte, na co se zase budou stát fronty

** Apple dnes představuje nové produkty v čele s novými iPhony ** Nemusí zůstat jen u telefonů, čekají se i další novinky ** Úvodní přednáška začíná v 19:00 našeho času

David Polesný | 57

Samořídicí auto jezdilo po silnicích už v roce 1993. Nemělo radar ani GPS

Samořídicí auto jezdilo po silnicích už v roce 1993. Nemělo radar ani GPS

** Myslíte, že vývoj autonomních vozidel je záležitostí aktuálního století? ** Již před 25 lety Bosch předvedl první autonomní auto ** Historie však sahá ještě o něco hlouběji

Karel Kilián | 14Aktuální číslo časopisu Computer

Nejlepší programy pro úpravu fotek zdarma

Externí disky pro zálohu dat

Velký test: herní notebooky

Srovnání 12 batohů