Gartner: V chudých zemích bude Microsoft muset zlevnit

Ředitel výzkumu společnosti Gartner pro Hongkong pro CNETAsia uvedl, že v důsledku akčního plánu Thajské vlády na prosazování informačních technologií bude muset Microsoft ceny svých produktů i v dalších zemích.

Microsoft v Thajsku nabídl Windows XP a Office XP za 40 USD v rámci balíčku dodávaného s levnými notebooky. Thajská vláda původně pro svůj projekt vybrala kombinaci operačního systému Linux a kancelářského balíku Open Office, aby udržela cenu co nejníže. Ve zprávě nazvané „Thajský trh s osobními počítači může změnit globální krajinu Windows“ analytičtí pracovníci společnosti Gartner tvrdí, že Microsoft musí thajský přístup přijmout jako standard pro operace v rozvojových zemích, aby si udržel podíl na trhu a snížil míru pirátství. Zpráva obsahuje tvrzení, že první fáze snižování cen by mohla proběhnout ještě tento rok.

Šéf Microsoftu pro jihovýchodní Asii závěry zprávy odmítá, podle něj nejsou závěry zprávy podepřené reálnými daty. Zároveň odmítl tvrzení, že ke změně cenové politiky v Thajsku přiměl Microsoft strach z Linuxu.

Zdroj: ZDNet

Diskuze (73) | Ceny pamětí: rychlý pokles nečekejte

Témata článku: Microsoft, Windows, Gartner, Open Office, Hongkong, Thajsko

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší