Garmin předvedl své nové chytré hodinky Fénix 5. Jsou parádní, ale dost drahé

Garmin před pár dny uvedl nové hodinky Fénix 5, které navazují na úspěšný model Fénix 3 a měly by Garminu pomoci udržet ojedinělý růst v jinak chřadnoucím segmentu chytrých hodinek. Na veletrhu CES 2017 byly nové Fénixy poprvé k vidění a k vyzkoušení.

Nový pětkový model přichází hned ve třech různých verzích, respektive velikostech - výchozím je Fénix 5, zmenšená verze má označení Fénix 5s a naopak větší je Fénix 5x. Základní rozdíly a srovnání se stávajícím modelem Fénix 3 HR jsou vidět v tabulce. Jak vidno, změnila se bohužel dost i cena.

Fénix 5 Fénix 5S Fénix 5X Fénix 3 HR
Průměr 47 mm 42 mm 51 mm 51,5 mm
Tloušťka 15,5 mm 14,5 mm 17,5 mm 16 mm
Hmotnost 85 g 67 g 98 g 86 g
Průměr displeje 30,5 mm 28 mm 30,5 mm 30,4 mm
Paměť 64 MB 64 MB 12 GB 32 MB
Výdrž (běžná / GPS záznam) 14 dní /
24 hodin
9 dní /
14 hodin
12 dní /
20 hodin
14 dní /
16 hodin
Cena* 15 990 Kč 15 990 Kč 19 990 Kč 12 990 Kč

* za příplatek 3 000 Kč budou k dispozici verze 5 a 5S Sapphire se safírovým sklíčkem. Verze 5X bude mít safírové sklíčko standardně.

Garmin Fénix 5 jsou hodinky napěchované hardwarem i funkcemi. Všechny modely mají barevný displej, vibrace, barometrický výškoměr, kompas, Wi-Fi, Blueotooth, ANT+, akcelerometr a samozřejmě čipy pro GPS/GLONASS. Displeje nejsou dotykové, ovládání zajišťují výhradně tlačítka. Výhodou displejů je bezvadná čitelnost i bez nutnosti podsvícení, tedy stálá dostupnost zobrazovaných informací, a především velmi nízká energetická náročnost.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Trojice nových hodinek naživo. Zleva 5X, 5 a 5S

Všechny hodinky mají optický senzor tepové frekvence a dokážou ji průběžně měřit během dne, stejně jako kroky či vystoupaná patra po schodech. Po spárování s chytrým telefonem (Android, iOS i Windows 10 Mobile) hodinky zobrazují příchozí volání, zprávy, počasí a další notifikace. Můžete jimi také ovládat přehrávání hudby.

Nemají ale mikrofon, oproti konkurenčním řešením tak nedokážou plnit funkci hlasové asistence a nebo například nedovolí nadiktovat rychlou odpověď na zprávu.

Základním rozdílem tří nových modelů je velikost. Verze 5X má dále obří paměť a jako jediná umožní zobrazení map na displeji. Do paměti si můžete uložit podrobné turistické mapy.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Model 5X je velký a těžký, obzvlášť ve spojení s kovovým řemínkem. Hodit se bude jen na pořádnou chlapskou ruku
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Fénix 5 ve standardní verzi jsou příjemné chytré hodinky střídmých rozměrů. Zpracování je perfektní, včetně nového systému úchytu řemínků.
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Nejmenší model 5S není zas až tak malý. Když bych si vybíral, sáhnu právě po něm. Hodinky mají výrazně nižší hmotnost, jsou tenčí a výdrž je přitom stále velmi dobrá. Výbava je přitom identická se standardním modelem 5.

Hlavní silou hodinek jsou jejich sportovní funkce. S pomocí GPS a dalších čidel dokážou zaznamenávat sportovní aktivity bez nutnosti přítomnosti telefonu, mají i speciální režimy například pro lyžování či triatlon, dokážou také počítat uplavané délky a tempa při plavání v bazénu.

Softwarová platforma Connect IQ umožňuje instalaci vlastních aplikací nebo ciferníků, služba Garmin Connect dostupná přes web či aplikaci pak slouží pro záznamy a jejich analýzu.

V Česku by měly být nové hodinky k dispozici od dubna.

Přehled nových modelů

Garmin Fénix 5:

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Standardní model Fénix 5. Nabízet se bude s temně šedou či stříbrnou lunetou a různě barevnými pásky. Na posledním obrázku v řadě je příplatková verze se safírovým sklíčkem a kovovým páskem.
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Hodinky jsou o něco kompaktnější než současný model Fénix 3, ale stejně těžké. Optický snímač tepové frekvence z profilu nijak nevyčnívá.

Garmin Fénix 5S:

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Menší verze nebude jen pro dámy. Jsou to i tak trochu větší hodinky, byť na poměry chytrých docela kompaktní. Barevných verzí bude hned několik, například i s bílým tělem
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Chybět nebude ani výrazněji barevný pásek

Garmin Fénix 5X:

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Největší model Fénix 5X zobrazí na displeji i mapy. Uvnitř má 12 GB místa na datové podklady.

Témata článku: Video, Mobility, CES 2017, Hodinky, Nositelnosti, GPS, Garmin, 10, 24, Hodinky chytré, Chytré hodinky, Chytré hodinky s gps, Hodinky gps, Hodinky s gps, Gps garmin

5 komentářů

Nejnovější komentáře

  • mpolan 11. 1. 2017 9:52:49
    Dost drahé? Fenix 3 s optickým snímačem stojí o tisícovku méně, než Fenix...
  • jachymCZ 11. 1. 2017 3:01:02
    To máte blbě ne tu paměť, ty velký těžko budou mít 12 ale spíš 128
  • ladin2 10. 1. 2017 20:12:27
    Nemá ještě Galileo.Až budou mít Fenixy třeti Geo systém ,potom přijde...
Určitě si přečtěte

11 tipů, jak efektivně a přesně sledovat počasí pomocí internetu

11 tipů, jak efektivně a přesně sledovat počasí pomocí internetu

** Sledujte počasí z více zdrojů a podrobněji, přesněji tak určíte, jaké počasí vás potká na dovolené ** Na webu najdete hromadu pokročilých předpovědí počasí, ale i specializované meteorologické služby ** Vybrali jsme 14 služeb na počasí, které se vám můžou hodit

23.  6.  2017 | Jakub Čížek | 19

Herní počítač vs. Xbox One X: Kvalita obrazu není všechno

Herní počítač vs. Xbox One X: Kvalita obrazu není všechno

** Nový Xbox One X slibuje hraní ve 4K s HDR za 13 tisíc korun ** Aby stejnou kvalitu obrazu zvládl počítač, museli byste za něj dát minimálně dvakrát tolik ** Přesto herní počítače stále svůj smysl mají

24.  6.  2017 | Tomáš Holčík | 58

Nejlepší program pro střih videa na doma: 9 video editorů, ze kterých si vyberete

Nejlepší program pro střih videa na doma: 9 video editorů, ze kterých si vyberete

** Pokročilé střihové programy pro neprofesionální využití stojí do 3 000 Kč, jsou ale i zdarma ** Podpora 4K, hromada editačních funkcí a efektové filtry jsou samozřejmostí ** Vybrali jsme 9 nejzajímavějších programů pro nejrozšířenější operační systém Windows

25.  6.  2017 | Stanislav Janů | 32


Aktuální číslo časopisu Computer

Bojujeme proti Fake News

Dva velké testy: fotoaparáty a NASy

Co musíte vědět o změně evropského roamingu

Radíme s výběrem základní desky