Francouzská vláda dává šanci Open Source

Francouzská vláda v rámci snahy o snížení schodku státního rozpočtu rozhodla o vyhlášení otevřeného výběrového řízení pro vybavení části z milionu počítačů ve státní sféře softwarem. Francie se chce zbavit závislosti na jediném dodavateli a odhaduje možné snížení výdajů na software až o polovinu. V případě kancelářského balíku by u Microsoftu v následujících letech francouzská vláda zaplatila 300 milionů Euro.

Microsoft na současnou situaci reagoval s tím, že se pokusí nabídnout smlouvu, která bude cenově konkurenceschopná. Francouzský šéf Microsoftu přitom připomenul, že přechod na Open Source přináší náklady v podobě nákladů na správu systémů, integraci a školení uživatelů. Radost z rozhodnutí vlády má ale zejména francouzský Mandrakesoft, který vyvíjí vlastní linuxovou distribuci Mandrake. S touto společností už uzavřela smlouvu ministerstva kultury, zemědělství a financí.

Zdroj: Reuters

Diskuze (55) Další článek: Bild: Bill Gates bude možná sponzorovat Toyotu

Témata článku: Microsoft, Open source, Vláda, Kancelářská podoba, Šance, Reuters, Francouzská vláda


Určitě si přečtěte

Vybrali jsme 16 programovatelných hraček a stavebnic pro děti. A vlastně i pro vás

Vybrali jsme 16 programovatelných hraček a stavebnic pro děti. A vlastně i pro vás

** Získejte děti pro matematiku a základy techniky ** Kupte jim hračku nebo stavebnici, které vdechnou vlastní život ** Vybrali jsme 16 stavebnic pro nejmenší caparty i vás samotné

Jakub Čížek | 17

Jak zpomalit Windows: Tipy na osvědčené brzdy, které vás zastaví v práci

Jak zpomalit Windows: Tipy na osvědčené brzdy, které vás zastaví v práci

** Hledali jsme činnosti, které zpomalují počítač s Windows ** Chcete mít počítač co nejrychlejší? Dělejte všechno přesně naopak!

Jakub Čížek, Vladislav Kluska | 42Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test Wi-Fi mesh

Nejlepší hodinky pro všechny aktivity

Důležité aplikace na cesty

Jak streamovat video na Twitch