Foxconn chce utratit miliardu korun v Pardubicích

Tchaj-wanská společnost Foxconn, zabývající se výrobou počítačů a elektronických součástek, oznámila záměr investovat v letošním roce 1 miliardu českých korun do svého závodu v Pardubicích.

Finanční injekce bude určena na rozšíření současných výrobních aktivit a pro výstavbu nových skladovacích prostorů. Plánované rozšíření výroby by zhruba do dvou let mělo přinést přibližně dva tisíce nových pracovních příležitostí. Dle informací společnosti však takovéto množství zaměstnanců v Pardubicích nebude možné zajistit a tudíž bude Foxconn zaměstnávat lidi i z jiných regionů – tak jak to již dnes funguje například se zaměstnanci z Chrudimi.

Foxconn působí v Pardubicích od roku 2000, kdy odkoupil původní podnik HTT – Tesla. Výstavba závodu si ve své době vyžádala 50 miliard korun. V současné době zaměstnává zhruba 3000 zaměstnanců, což ho staví na místo jednoho z největších zaměstnavatelů daného kraje. Prakticky veškerá produkce je určena na vývoz – v ČR zůstává méně než jedno procento produkce.

Zdroj: TS

Diskuze (21) Další článek: Monstrum v Čechách: monster.com koupil JobPilot

Témata článku: Foxconn, Tchaj-wanská společnost, Miliarda korun, Původní zaměstnanec, Současná doba

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Jak rychlé je nabíjení bez drátů?

Test 11 sluchátek pro hráče

Aplikace, které vám zachrání dovolenou

Kompletní přehled datových tarifů