Formát Blu-ray získal podporu herního průmyslu

Asociace Blu-ray Disc oznámila, že mezi její členy, kteří se snaží prosadit optická média formátu Blu-ray proti konkurenčnímu formátu HD-DVD, vstoupili dva významní distributoři videoher Electronic Arts a Vivendi Universal Games. Původně se hovořilo zejména o nasazení v oblasti filmového průmyslu ve spojení s nástupem televizních přijímačů s vysokým rozlišením. Herní průmysl představuje další oblast, ve které neustále stoupají nároky na kapacitu, nejmodernější počítačové hry jsou už nyní dodávány i na více než jednom DVD.

Na Blu-Ray disky by se mělo vejít 25 GB dat při jednovrstvém záznamu a 50 GB na dvouvrstvý disk, v případě HD-DVD je maximální kapacita 30 GB. Přehrávače a obsah na Blu-ray discích by se na běžný trh měly dostat v průběhu příštího roku. HD-DVD přehrávače by měly mít menší náskok, prodávat by se měly už koncem tohoto roku. Část výrobců bude podporovat oba konkurenční formáty.

Zdroj: PhysOrg

Diskuze (11) Další článek: CES 2005: iPod přehrává video

Témata článku: Formát, Podpora, Electronic, Vysoký člen, Běžný trh, Blu Ray, Herní obsah, Průmysl, Games, Blu-Ray, Herní průmysl

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Ochraňte svou techniku před zloději

Testy All-in-One PC a herních monitorů

Proč byste měli chtít HDR televizi

Svět leteckých simulátorů