Oživeno: Ztratily se vám v ICQ všechny kontakty? Nejste sami!

Jeden z nejčastěji využívaných instant messaging systémů ICQ má od dnešního rána  vážné technické problémy.

Uživatelé ICQ, kteří se připojili v průběhu dnešního dopoledne mohou pozorovat velmi zvláštní chování IM aplikace, které provází i kompletní zmizení kontaktů v adresáři. Nové kontakty rovněž do čistého adresáře nelze přidat.

Většině uživatelů, kterým kontakty v adresáři zůstaly, se všichni zobrazují ve stavu „Offline“, i když fyzicky jsou k síti připojeni a komunikace funguje.

Technické problémy se začaly objevovat již úterý večer, kdy se v určitých chvílích nové verze ICQ 5 nebyly schopny připojit na ICQ server. ICQ 2003pro však nevykazovalo žádný problém.

Podobný technický problém se u ICQ vyskytl zhruba před půl rokem, důvodem byl výpadek části serverů  udržujících kontakty uživatelů. Po určité době stačilo ICQ spustit znovu a vše, včetně adresáře, bylo v pořádku. Doufejme, že tomu bude stejně i dnes.

Oživeno: Zhruba o půl čtvrté se na oficiální stránce ICQ.com objevila následující informace: Due to networking problems, you may experience difficulties when loading your ICQ Contact List. We are working on fixing this issue. Můžeme snad tedy očekávat brzké vyřešení tohoto nepříjemného problému.

Diskuze (195) Další článek: APVTS má kladivo na podvodné dialery

Témata článku: Instant Messaging, Working, Vážný problém, ICQ, Kontakt

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Ochraňte svou techniku před zloději

Testy All-in-One PC a herních monitorů

Proč byste měli chtít HDR televizi

Svět leteckých simulátorů