Firefox začíná ztrácet podíl?

Raketový nástup prohlížeče Firefox znamenal poměrně slušnou ztrátu pro dosud dominantní Internet Explorer. Hovory o Firefoxu či obecně řečeno o jiných prohlížečích než Internet Explorer posledních pár měsíců plní stránky nejednoho serveru, ale i tištěných periodik a stále více běžných uživatelů je zkouší.

Počáteční růst podílu Firefoxu (po uvedení jeho verze 1.0) se však začal zpomalovat a podle údajů společnosti NetApplications.com, která provádí statistiky u více než 40 tisíc webových serverů, došlo v červenci dokonce k poklesu. V červnu tvořil podíl Firefoxu 8.71 procenta, zatímco v červenci klesl na 8.07 procenta. Podíl Internet Exploreru oproti tomu stoupl z 86.56 na 87.2 procenta.

Toto kolísání o desetinky procenta můžeme možná svést na statistickou chybu či různé metodologie měření, nicméně může vypovídat o budoucím trendu. Nejprve došlo ke zpomalení růstu podílu Firefoxu, nyní to tedy dokonce vypadá, že začal ztrácet. Na konkrétnější závěry si však musíme počkat i na údaje z následujících měsíců a také na čísla od jiných společností.

Zdroj: Infoworld

Diskuze (231) Další článek: Jak vypadá linuxová laboratoř u Microsoftu?

Témata článku: Internet Explorer, Firefox, Slušné číslo, Podíl, Běžný hovor, Mozilla Firefox

Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest televizí do 25 000 Kč

Nejlepší herní klávesnice

Srovnání správců hesel

Jak upravit fotky pro tisk