Fiat a Microsoft spolupracují na integraci digitálních technologií do osobních vozů

Společnost Microsoft a italský výrobce automobilů Fiat oznámili společnou iniciativu, jejímž cílem je nalézt nové způsoby integrace kapesních počítačů, digitálních přehrávačů a telefonů do osobních vozů. Nové spojenectví bylo označeno za dlouhodobé, ale přesné podmínky smlouvy mezi oběma společnostmi nebyly zveřejněny.

Obě společnosti chtějí vyvinout systém, který by řidičům umožnil přístup k webovým službám a používat bluetooth pro přístup k adresáři a kontaktům z mobilního telefonu. Nový systém má také umožnit připojení hudebních přehrávačů pomocí USB kabelu ke konektoru v přístrojové desce. Všechny systémy mají podporovat hlasové ovládání.

Softwarovou složku nového systému bude představovat Windows Automotive běžící na standardizovaném hardware. Společnost Magneti Marelli, která patří Fiatu, bude vyrábět specifické části hardware založené na referenčním designu vytvořeném společně Microsoftem a Fiatem.

Zdroj: ZDNet

Diskuze (50) Další článek: eBay na trhu digitální hudby

Témata článku: Hardware, Microsoft, Vůz, Referenční design, Digit, Italský výrobce, M/s, Nový telefon, Technolog, FIA, Automotive, Výrobce automobilů, Fiat


Určitě si přečtěte

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

** Společně s operačním systémem se spouští řada aplikací a služeb ** Mohou mít negativní dopad na celkovou dobu startu Windows ** Jak získat kontrolu nad automaticky spouštěnými programy?

Karel Kilián | 57

9 tipů, jak vyšlechtit nabídku Start ve Windows 10, aby lépe sloužila

9 tipů, jak vyšlechtit nabídku Start ve Windows 10, aby lépe sloužila

** Nabídka Start už existuje bezmála čtvrt století ** Ve Windows 10 postupně dostala celou řadu funkcí ** Start si můžete ve velkém rozsahu přizpůsobit

Karel Kilián | 46

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 6


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 20 procesorů

Srovnání 15 True Wireless sluchátek

Vyplatí se tisknout fotografie doma?

Vybíráme nejlepší základní desky