FBI provedla zátah na torrent tracker, který nabízel Pomstu Sithů před uvedením do kin

Americký úřad pro vyšetřování (FBI) oznámil ve středu ukončení provozu počítačové sítě, která napomáhala nelegálnímu šíření filmu Hvězdné války: Epizoda III - Pomsta Sithů. Agenti FBI provedli deset domovních prohlídek a zabavili centrální server webového trackeru Elite Torrents, který zpřístupňoval soubory .torrent potřebné pro stahování souborů v rámci distribučního systému BitTorrent. Podle FBI zpřístupňoval Elite Torrent téměř 18 000 filmů a programů chráněných autorským právem.

Zátah FBI směřoval proti administrátorům serveru a původním dodavatelům obsahu, který byl s přispěním webu Elite Torrents prostřednictvím systému BitTorrent šířen. Akce FBI proběhly v osmi amerických státech, ale nevyústily zatím v žádné zatčení. Pokud dojde k prokázání odpovědnosti, bude člověk, který zpřístupnil novou epizodu Star Wars několik hodin před uvedením v kinech souzen podle nově schváleného zákona, který výrazně zpřísňuje tresty pro nelegální distribuci dosud neuvedených filmů.

Zdroj: The Washington Post

Diskuze (65) Další článek: Netcraft nabízí protirhybářské nástroje pro Firefox

Témata článku: FBI, uTorrent, Torrent, Pirátství, BitTorrent, Původní dodavatel, Elite, Zátah, Tracker, Washington Post, Nelegální soubor, Torrents, Uvedení, Star, The Washington Post, NAB, Americký úřad, Washington, Potřebný člověk


Aktuální číslo časopisu Computer

Speciál o přechodu na DVB-T2

Velký test herních myší

Super fotky i z levného mobilu

Jak snadno upravit PDF