Facebook zveřejnil finanční výsledky za první čtvrtletí tohoto roku a opět ukazuje, že má obrovský prostor k růstu z pohledu příjmů, které jsou v drtivé většině generované reklamou jak na stránkách, tak i v mobilních aplikacích.
Příjem Facebooku se za první tři měsíce dostal na 8,03 miliardy dolarů, což je při srovnání se stejným obdobím minulý rok o 49 % více. Čistý zisk byl pak slušných 3,064 miliardy dolarů.
I když už Facebook velmi těžko hledá nové uživatele, stále si drží stoupající trend a dle posledních čísel ho každý měsíc použije 1,94 miliardy uživatelů (minulé čtvrtletí to bylo 1,86 miliardy uživatelů). Pokud jde o skutečné závisláky, kteří Facebook používají alespoň jednou denně, těch už je 1,28 miliardy, zatímco před třemi měsíci jich bylo 1,23 miliardy. Vzhledem k tomu lze očekávat, že Facebook nejspíše pokoří hranici dvou miliard měsíčně aktivních uživatelů ještě tento rok.




Facebook nyní vidí hlavní kanál pro růst v podobě reklam ve videích, na které se začal více zaměřovat. V rámci živých přenosů narazil ale i na řadu problémů – například sebevraždy, násilí, nenávist či kriminalitu v přímém přenosu. Kvůli tomu tak plánuje najmout tři tisíce nových lidí (aktuálně jich má pro tuto práci 4 500), kteří se budou specializovat na moderování a kontrolu těchto živých přenosů.
Foto: Alessio Jacona, CC BY-SA 2.0