Facebook pracuje na nových možnostech, jak blokovat falešné zprávy

Facebook pracuje na nových možnostech, jak blokovat falešné zprávy

Facebook se před nedávnem snažil zablokovat falešné články a sdílené, upravené zprávy, které často zaplavují stránku, implementováním funkce nahlášení. To ale propadlo na plné čáře, takže se společnost snaží o nový způsob, který by konečně mohl fungovat.

Nový bezpečnostní prvek jednoduše zamezí uživatelům a stránkám jakkoliv upravovat nadpis i obsah sdílených externích příspěvků a zpráv, jak je to možné v současné době. Stránky často upravují nadpisy a další náležitosti zpráv tak, aby se stal článek lákavějším pro potenciální kliky, tzv. clickbait, což ale často mění veškerou podstatu zprávy původní.

To díky novému zabezpečení už nebude možné, takže veškeré sdílené zprávy budou muset putovat dál v nezměněné podobě. Až čas ostatně ukáže, jak moc prospěšný tento nový typ zabezpečení bude.

Diskuze (7) Další článek: Nás mobil s dírou v displeji nenadchnul. Jak to vidíte vy?

Témata článku: Web, Facebook, Internet, Sociální sítě, Bezpečnost, Nadpis, Bezpečnostní prvek, Současná doba, Zabezpečení, Nové zabezpečení, Článek, Nová možnost, Nahlášení, Falešná zpráva, Stránka, Prvek, Plná čára, Clickbaitový článek, Možnost, Nový způsob, Nový, Nový typ

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Jak rychlé je nabíjení bez drátů?

Test 11 sluchátek pro hráče

Aplikace, které vám zachrání dovolenou

Kompletní přehled datových tarifů