Facebook musí lépe kontrolovat živá vysílání, lidé totiž sdílí třeba i sex

Facebook loni spustil ve své síti možnost živého streamování videa. Zareagoval tak na aktuální trend, který nastolily aplikace jako je Periscope. Lidé začali živě sdílet ledacos a ukázalo se, že je problém průběžně kontrolovat, zda publikovaný obsah není protizákonný či proti pravidlům služby. Navíc si lidé neuvědomují důsledky živého sdílení.

Problematiku otevřel zveřejněný případ tří amerických teenagerů, kteří na Facebooku živě streamovali svou „intimní chvilku“. Patnáctiletý chlapec a dvě dívky, ve věku patnáct a čtrnáct let, si možná ani neuvědomili, že z této pubertální legrace může vzniknout nemalý průšvih. Hlavně kvůli věku jedné z dívek. Policie nyní po Facebooku žádala potvrzení identity na základě neveřejných údajů z profilu.

Samotný Facebook pak řeší problém, jak zamezit tomu, aby se v živém vysílání neobjevoval nezákonný či jinak nevhodný obsah. Pochopitelně vyvíjí automatizované analyzátory, které dokážou podezřelý obsah vyhodnotit, ale aktuálně spoléhá spíše na upozornění diváků. Ti dostali možnost během sledování nahlásit obsah jako nevhodný a Facebook poté co nejrychleji provede kontrolu a případné přerušení streamu.

Diskuze (19) Další článek: Prohledejte šuplíky: Staré iPody se prodávají za tisíce dolarů

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , ,