Facebook chce prosadit delší videa, bude nám je předhazovat častěji

Facebook chce prosadit delší videa, bude nám je předhazovat častěji

Facebook se během posledních let zaměřil na videa. Uživatelům je cpe co nejvíc to jde. A jeho snahy zřejmě nekončí, protože teď chce začít řešit, jak dlouho uživatelé videa sledují a jakou délku jednotlivé klipy mají.

Sociální síť začne preferovat a lidem více ukazovat videa, která jsou delší, tedy videa, která mají více než pár sekund. Facebook změnu vysvětluje v blogovém příspěvku – na základě informací o počtu sledovaných procent videa chce lépe upravit algoritmus, jenž videa nabízí. Pokud člověk na video kouká déle, znamená to, že se mu opravdu líbí, a je to tedy žádaný obsah, tvrdí Facebook. „Jakmile někdo zhlédne video celé, nebo alespoň jeho většinu, víme, že ho vážně zaujalo. Zůstat u delšího videa je větší závazek než u kratšího,“ stojí v příspěvku.

Počítání zhlédnutí videí se nijak nemění. Facebook jen začne více měřit a vyhodnocovat kolik procent z videa člověk viděl. Videa, která budou mít toto procento vysoké, pak bude lidem nabízet více.

Co to znamená pro běžného uživatele? Ve vybraných příspěvcích se mu pravděpodobně začne ukazovat více videí, která jsou delší. Pokud vlastníte na Facebooku stránku, i zde bude sociální síť preferovat delší videa. A pokud je vaše video alespoň 90 sekund dlouhé, můžete do něj vložit reklamu, což je novinka, kterou Facebook oznámil na začátku ledna. Uživatel z něj ale musí vidět alespoň 20 sekund, aby se reklama přehrála.

Témata článku: Facebook, Internet, Sociální sítě, Čistý vzhled, FB, Čas

Určitě si přečtěte

Tesla chce změnit nákladní dopravu. Její elektrický náklaďák má ohromující parametry

Tesla chce změnit nákladní dopravu. Její elektrický náklaďák má ohromující parametry

** Tesla představila elektrický kamion ** Má obdivuhodný výkon i dojezd ** Prodávat by se měl už za dva roky

17.  11.  2017 | Vojtěch Malý | 229

Black Friday 2017: Přehled slev na elektroniku a počítače

Black Friday 2017: Přehled slev na elektroniku a počítače

** Začala slevová mánie zvaná Black Friday ** Pozor, ne všechny slevy jsou opravdu výhodné ** Průběžně sledujeme slevové akce v počítačových e-shopech

Včera | David Polesný | 24

Google Mapy mají nový design. Líbí se vám víc než předchozí? Tady je srovnání

Google Mapy mají nový design. Líbí se vám víc než předchozí? Tady je srovnání

** Nový design Google Map přijde na počítače i mobilní telefony. ** Zaměřuje se na zvýraznění konkrétních míst, mapové podklady jsou mnohdy upozaděné. ** Lépe pracuje s chráněnými oblastmi a parky.

20.  11.  2017 | Vladislav Kluska | 29

Bluetoothové patálie: O bezdrátovém přenosu hudby a  problémech s kodeky

Bluetoothové patálie: O bezdrátovém přenosu hudby a problémech s kodeky

** Bezdrátový přenos hudby je budoucnost ** K dosažení nejlepší kvality je ale potřeba, aby telefon i sluchátka podporovala správný kodek ** Záleží také na typu souborů s hudbou

17.  11.  2017 | Jakub Michlovský | 39


Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje