Evropská komise: Streamování warezu není zločin

Můj názor  |  zobrazit i odpovědi (trvale)  |  řadit od nejstarších Komentáře nyní řadíme od nejnovějších.
Tímto odkazem můžete řazení změnit.
 |  nových názorů: 5

Názory k článku

avatar
04. 10. 2016 09:15

Autorské svazy jsou nic neprodukující, parazitující šmejdi, co systematicky okrádají slušné lidi autorskými poplatky!Oni nás začali okrádat první, jen za to, že nakupujeme nástroje, které MOHOU být užity k nelegálním účelům. Zajímavé je, že na nože, zbraně či pyrotechniku se nic podobného nevztahuje! Ikdyž výše zmíněné nástroje způsobují něco daleko horšího, třeba smrt.Oni si zaslouží být okradeni! Soustavně a neúnavně nás dojí jako krávy formou výpalného zvaného "autorský poplatek".. Ikdyž dané věci používáte k soukromým účelům!Můj názor je takový, že když za něco platím, musím vědět za co. Ten kdo dostává ty prachy, musí nabídnout nějakou protihodnotu. V zákoně je jasně dáno, že pro své vlastní účely, můžete stahovat a konzumovat jakýkoli audiovizuální obsah co najdete BEZ TRESTU! V tom vidím protihodnotu já. Platím jim? Ano, tak si stahuju terabajty autorsky chráněného obsahu bez dalšího placení, s čistým svědomím a s dobrým pocitem.
No řekněte mi, vy byste jinak chtěli platit za NIC?

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (2)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
Anonymizovaný  |  03. 10. 2016 17:41

Tak o tom snad ani nebylo pochyb.
-------
Zločin by mělo být poskytování toho streamování. A zločin na úrovni odnětí obou rukou nad lokty. Bez zašití.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
avatar
03. 10. 2016 17:14

To si pište, že není. Každý kdo má trochu rozumu se zamyslí, je stavitel silnice odpovědný za nehody, které se na ni přihodí (bereme-li v potaz, že stavba je v pořádku a dle norem)?
_
Dodatek: Reakce níže mi připomněla něco co by se asi slušelo uvést. Nepřesnosti tolerujte, nedávno na ČT večer byl pořad, kde Kratochvíl OSA (vzpomínám si na "chudého" pána z Playboye někdy rok 1995, jak se předvádí se soukromým letadlem a cestami s rodinou po USA) ke zdražení poplatků (ideálně zavedení pro telefony, co jinde už "prý" mají) povídá ano, VÝPALNÉ JE JAKÁSI KOMPENZACE K NELEGÁLNÍMU SDÍLENÍ, aby umělec měl CO "PAPKAT" (nechci být sprostý). Na webu ČT (datum už nevím) lze podle tématu jistě vyhledat, stejně tak si pamatuji jeho výsměch na reakci redaktora, co kdyby se dotčení (hoteliéři, právní i soukromé subjekty) chtěli bránit soudně, prý mohou, ať to zkusí - ten škleb byl otřesný, ta namyšlenost, nadutost.
> Proč s tím otravuj, pamatuji si, jak se výpalné zdůvodňovalo tím, že si lze pořídit kopii nosiče pro vlastní potřebu (tehdy CD, DVD, kopírka papír ...), pak se na všech objevila ochrana, zákaz vytváření kopie a celé to tedy BYLA NYNÍ JIŽ POTVRZENÁ LEŽ.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
Zasílat názory e-mailem: Zasílat názory Můj názor
Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: telefony do 7 000 Kč

Test Wi-Fi 6 mesh řešení

Nákup PC a Applu z druhé ruky

Úprava fotek z dovolené