EU spěje k rozhodnutí o Microsoftu

Dostupné informace ukazují, že Komise Evropské unie zakončí vyšetřování obchodních praktik společnosti Microsoft vydáním rozhodnutí, které Microsoft potrestá za zneužívání dominantního postavení na trhu operačních systémů pro osobní počítače. Toho se měl Microsoft dopustit začleněním multimediálního přehrávače Windows Media Player do operačního systému Windows.

Pokud se odhady potvrdí a Evropská unie proti Microsoftu zakročí, hrozí redmondské společnosti pokuta až ve výši tří miliard Euro a tvrdá pravidla, která omezí další podnikání firmy v evropském prostoru. Podle analytiků je udělení pokuty vysoce pravděpodobné, vytvoření pravidel pro obchodní styk už tak jisté není kvůli omezeným možnostem Evropské komise kontrolovat průběžně obchodní praktiky Microsoftu. Microsoft se proti rozhodnutí Komise může odvolat a tak se spor EU a Microsoftu potáhne nejspíše ještě několik let. Zároveň je ale možné, že rozhodnutí EK podnítí nezávislé vyšetřování Microsoftu v jednotlivých evropských zemích.

Zdroj: Silicon.com

Diskuze (65) Další článek: SCO nabízí 250 000 dolarů za hlavu autora MyDoom

Témata článku: Microsoft, Windows, Evropská unie, Pokuta, Rozhodnutí, Evropská komise


Určitě si přečtěte

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

** Společně s operačním systémem se spouští řada aplikací a služeb ** Mohou mít negativní dopad na celkovou dobu startu Windows ** Jak získat kontrolu nad automaticky spouštěnými programy?

Karel Kilián | 59

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

** Představte si biblickou potopu ** Nejprve zaniknou Děčín a Břeclav, pak i Brno a Praha ** Hlavním městem se stane Jihlava a zbytky Čechů přežijí na Kvildě

Jakub Čížek | 93

Dnes nastal konec Windows 7. Ale nepropadejte panice, počítač vám nastartuje i zítra

Dnes nastal konec Windows 7. Ale nepropadejte panice, počítač vám nastartuje i zítra

** Dnes končí podpora Windows 7 a systém formálně umírá ** Co to ale znamená v praxi a bude mi PC fungovat i zítra? ** A mohu i v lednu 2020 zdarma přejít na Windows 10?

Jakub Čížek | 118Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu