Eolas chce od Microsoftu peníze – změna Internet Exploreru prý není řešením

Společnost Eolas překvapila vítězstvím v patentovém soudním sporu se společností Microsoft. Podle rozhodnutí soudu má Microsoft zaplatit Eolasu 521 milionů dolarů jako licenční poplatky za využití patentované technologie plug-inů v internetovém prohlížeči Internet Explorer.

Podle neoficiálních zpráv se chce Microsoft této povinnosti vyhnout a změnit Internet Explorer tak, aby dotyčný patent neporušoval. Představitelé společnosti Eolas se této možnosti brání a vyzývají Microsoft k tomu, aby nechal IE být, jaký je, a raději zaplatil.

Zakladatel Eolasu Mike Doyle prohlásil, že se Microsoft tváří, jako by neměl jinou možnost než technologii ze svého prohlížeče odstranit, ale že to rozhodně není pravda. Microsoft je podle Doylea dostatečně silný na to, aby licenční poplatky Eolasu zaplatil.

Situace je napjatá i proto, že se MS proti rozhodnutí soudu odvolává. Případem se zabývá i World Wide Web Consorcium, protože se technologie plug-inů týká i dalších internetových prohlížečů a zejména obrovského počtu webových stránek. W3C proto pravděpodobně vytvoří vlastní skupinu odborníků, který se bude touto patentovou problematikou zabývat.

Zdroj:CNet

Diskuze (26) Další článek: Brany Computexu se otevřely

Témata článku: Internet, Internet Explorer, Peníze, Patentový spor, Licenční poplatek, Plug, Řešení, Nen, Mika, Změna


Určitě si přečtěte

Nejlepší hardware: Skládáme nenáročnou sestavu i extrém na hry

Nejlepší hardware: Skládáme nenáročnou sestavu i extrém na hry

** Poradíme, jaký se teď vyplatí koupit hardware ** Procesory, desky, paměti, grafické karty... je z čeho vybírat ** Počítač ale nemusíte skládat, ukážeme i výhodné hotové počítače

Stanislav Janů | 8

Užitečné funkce ve Windows 10, o kterých možná ani nevíte

Užitečné funkce ve Windows 10, o kterých možná ani nevíte

** Operační systém Windows 10 nabízí spoustu užitečných drobností ** O některých funkcích mnoho uživatelů není ** Ukážeme vám některé užitečné vychytávky

Vladislav Kluska | 86Aktuální číslo časopisu Computer

Jak nastavit a ochránit nový mobil

Velký test bezdrátových klávesnicí a myší

Počítače v roce 2019

Srovnání barevných laserových multifunkcí