DVDXCopy Xpress: kopírování dlouhých filmů na jedno DVD

Společnost 321 Studios, autor povedeného programu DVDXCopy, uvedla další novinku: DVDXCopy XPress. Zatímco DVDXCopy kopíruje filmy na DVD jedna ku jedné s tím, že dlouhé filmy (DVD-9) rozdělí na dvě vypalovací média, DVDXCopy Xpress stáhne film na jedno médium podobně jako DVD2One nebo DVD Shrink.

V testovací verzi, která vyprší za čtrnáct dní, můžete zkopírovat jen jeden gigabajt filmu - je to stejné omezení, jako má zkušební verze DVD2One. Před kopírováním vybíráte zvukovou stopu, titulky a formát videa (full screen nebo wide). Poté spustíte vlastní kopírování - program sám vybere nejvyšší možnou kvalitu, při níž se film na DVD vejde. Jste ale ochuzeni o menu, bonusy; kopíruje se jen samotný film. Kvalita je samozřejmě nižší než u originálního DVD, a to v závislosti na tom, jak dlouhý originál byl. Na testovaném filmu byl patrný šum a nepříliš plynulé přechody barev.

DVD Shrink tak stále zůstává lepším programem, i když neumí vypalovat. Dokáže totiž vybrat přesně ty části, které na DVD chcete, a to včetně všech zvukových stop i titulků. Uvidíme, jak bude DVDXCopy vypadat v plné verzi, o kterou jsem si autorům již napsal. Předpokládám ale, že žádných dalších možností se nedočkáme.

Diskuze (9) Další článek: WWW.C. – internetový záchod od Microsoftu

Témata článku: DVD, Stop, Jed, Zvuková kvalita, Film, Kopírování, Testovací program, Filmy, Fil, Zvuková stopa, Zkušební verze


Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Jak vytvořit a spravovat vlastní web

Velký test herních klávesnic a DVB-T2 tunerů

Vše o formátu RAW

Vybíráme nejlepší základní desku