Dva nové výkonné zdroje řady TX od Corsairu

Diskuze čtenářů k článku

PL  |  17. 10. 2007 19:34

Nikdy nepochopím, proč weby když píší o novince (která je mimochodem jako vždy v prodeji) uvádějí jakési orientační ceny v přepočtu, přitom mohou vzít reálnou cenu v maloobchodě a nemusí spekulovat.

http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=50372

http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=50373

Druhá věc která by mě zajímala, proč zpravodajské IT Weby nezveřejní upoutávky na novinky včas, tedy před tím, než si to už dávno každý přečte na webu maloobchodů, které tuto novinku uvádějí do prodeje o den dříve než Vy se o tom vůbec dozvíte...

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
JArda  |  17. 10. 2007 19:26

Píšete "předností zdroje je použití kvalitních kondenzátorů". Ale jak se pozná ten kvalitní kondenzátor?. Ono i před lety v té éře "pšoukajících" kondenzátorů, když byly kondíky nové, vypadaly kvalitně. Až teprve za dva roky "vypěnily". Jak poznáto na těchhle, že za 2-5 let nevypění taky?

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
18. 10. 2007 12:11

Aaaa, pan Jarda. Tak co, porad jsou vsechny zdroje NAPROSTO STEJNE a jen Fortron a Enermax jsou takovi hajzli, ze je prodavaji draz nez Eurocase?

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
JArda  |  18. 10. 2007 13:19

Kdepak, teď už vím, že nejsou stejné - Fortron je horší:

a) od poslední diskuze jsem opravoval 2 KME a 1 Fortrona. Ty KME byly z roku 2003, tedy období "pšoukajích" kondíků a měly obvyklé závady z toho období. Ale ten Fortron byl 2 roky starý ("těsně po záruce") a měl taky nafouklé kondíky. Ty kondíky byly od nějakého (pro mě) neznámého výrobce. Ve zdrojích jsem to viděl poprvé. Asi po zkušenostech s "normálními" výrobci přešli k tomu, co vyrábí "skutečně kvalitní kondenzátory". Ale spíše to bylo proto, že ač výkonější zdroj, kondíky byly jemom 1,5 mF, zatímco v KME používají 2,2 mF. I ti Fortroni to "odrbávají", kde to jde.

2) Elektrické zapojení obou je stejné, ale Fortron udělal jedno podstatné vylepšení: plechový kryt na zdroj dělají z plechu 0,8 mm, kdežto KME jen z 0,4 mm. Tím pádem je Fortron o dost těžší, než KME a zákazníkům je to prezentováno jako osazení bytelnějšími součástkami... Prdlajs, ten hlavní transformátor u 400W Fortonu je stejně velký, jako u 300W KME.

Až Vám rukama projde tolik zdrojů, jako mě, dělejte ramena. Na reklamní a PR kydy výrobců já neslyším. Očekávám "důkaz místo slibů" a tím je nulová poruchovost. Bohužel toho se nějak od Fortronu nemůžu dočkat...

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
18. 10. 2007 13:35

Rekl bych, ze zesrackovateni elektroniky neni zdaleka jen zalezitosti zdroju do PC. Staci si rozebrat a porovnat 15 let stare video a video "moderni".

Mimochodem, vy jste nekdy videl KONZUMNI zarizeni, ktere by melo nulovou poruchovost? Hodne se tomu blizi tak mozna lednicky a asynchronni motory, nic jineho me nenapada...

Jen tak na okraj, kdyz se v tom udajne tak vyznate - co rikate ten "solid" kondenzatorum v menicich, kolem kterych ted nekteri vyrobci desek delaji velke hype?

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
JArda  |  18. 10. 2007 15:45

Samozřejmě, že nulovou poruchovost nemá NIC - nejen konzumnímu zařízení, ale ani raketoplánu se nevyhnou potíže. Ale pokud je něco 3x dražší, tak by to mělo být aspoň 3x lepší. Součástkově jsou stejné, tak by tam aspoň měla být větší spolehlivost (tloušťku plechu krytu nepovažuji za nic podstatného). Když se ale podívám, kolik jsem prodal "těch lepších" zdrojů a kolik "sraček", tak v procentuální poruchovosti jsou na tom stejně. Co si tedy za ty větší peníze kupuji? Mě to připadá, že jen ten pocit, že by to snad asi mělo být "super, hyper, megasuper, gigasuper,..."

K solid kondenzátorům Vám bohužel neřeknu nic, snad jen to, že jsem ZATÍM žádný vypšouklý neviděl... Zatím jsou kolem toho jen ty reklamní a PR slinty a těm se nedá věřit. Musíme počkat, jak se "vyvrbí" za 3-5 let. MOŽNÁ, že to bude zase průser. Možná jsou opravdu tak dobré. Je to novinka s novou technologiií a to se nedá žádnými zrychlenými zkouškami nasimulovat. Vemte si třeba zkoušky auťáků. V testovacím oddělení automobilek jsou schopni za rok najet (na 3 směny) půl miliónu kiláků a to auto to v pohodě vydrží. Když pak ale za 10 let najedete 150 tisíc, auto se může rozpadnout... Takže počkejme a doufejme, že ty kondíky jsou opravdu tak solidní...

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
Zasílat názory e-mailem: Zasílat názory Můj názor