DRM od Sun Microsystems bude open-source

Podobně jako Apple, Sony, Microsoft a řada dalších firem se už i Sun pouští do vývoje vlastního systému pro DRM (Digital Rights Management). Pod názvem Open Media Commons initiative spouští projekt, který má za cíl vytvořit bezlicenční open-source DRM standard.

Rostoucí počet konkurenčních a nekompatibilních DRM systémů způsobuje podle zástupců Sunu zpomalení vývoje i ekonomického růstu v této oblasti. To by měl vyřešit právě open-source model. V současné době se prý výrobci dělí na skupinu, která podporuje snahy Sunu a druhou skupinu, která chce na DRM vydělat.

Zda-li se tuto snahu podaří dotáhnout do zdárného konce, na to si musíme počkat. Je ale předem jasné, že boj o prosazení tohoto formátu vůči tvrdé konkurenci nebude jednoduchý.

Váš názor Další článek: Vychází nová verze Google Desktop

Témata článku: Apple, Open source, DRM, Microsystems, Sun Microsystems, Sun, Rostoucí skupina, Konkurenční Apple, Konkurenční model


Určitě si přečtěte

Není jen Flightradar: Našli jsme další aplikace pro sledování letadel, některé ukážou i víc

Není jen Flightradar: Našli jsme další aplikace pro sledování letadel, některé ukážou i víc

** 8 služeb pro sledování leteckého provozu ** Nejznámější je Flightradar24, ale alternativy leckdy prozradí více ** Letadla i v této pohnuté době čile létají a je co pozorovat

Karel Kilián | 13

Internet poslední naděje. Kdo má nejlepší tarif „LTE na doma“?

Internet poslední naděje. Kdo má nejlepší tarif „LTE na doma“?

** Srovnali jsme fixní LTE připojení od tuzemských operátorů ** Liší se rychlostmi, cenou i podmínkami ** Na co všechno dát pozor?

Lukáš Václavík | 31


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest mobilů do 8 000 Kč

Test bezdrátových headsetů

Linux i pro začátečníky

Jak surfovat anonymně