Doména Matrix.cz v nabídce za 2,8 milionu Kč!

V nabídce internetové aukce domén na stránce http://aukce.czechia.com se objevila nabídka domény Matrix.cz za pohádkovou cenu 2800000 Kč. Za cenu, za níž si můžete pořídit velmi slušné auto nebo pěkný domek je tedy nabízeno jméno, které získalo na popularitě zejména díky filmu Matrix a jeho novému pokračování.

V první chvíli patrně každého napadne, že se jedná o klasický případ doménové spekulace, ale pravda je tentokrát o kus dál. Na doméně Matrix.cz běží normální prezentace webdesignové firmy. Pan Sklenička, majitel této firmy nám na otázku jak se k doméně dostal odpověděl: "Doménu Matrix.cz jsem registroval v roce 1997 pro účely firemní prezentace. Jméno jsem našel v knize Neuromancer W. Gibsona."

Zajímalo nás, zda se šílenství okolo druhého pokračování Matrixu, které mělo premiéru před pár dny, nějak projevilo na návštěvnosti stránek. Podle p. Skleničky vzrostla návštěvnost ve dnech premiéry o nějakých 50 % a nyní na této zvýšené hodnotě setrvává.

Je diskutabilní, zda se u nás může doménové jméno prodat za cenu blížící se třem milionům Kč. Osobně si myslím, že spíše ne. Ani v takovém případě ovšem nemusí majitel stránek zoufat. I díky medializaci probíhající aukce se na stránky dostanou zvědavci - potenciální zákazníci.

Diskuze (33) Další článek: Broadband – hlavně porno a hudba

Témata článku: Matrix, Doména, Gibson, , Nové pokračování, Klasická aukce, Sklenička, Domek, Klasický případ, Mat, NAB


Určitě si přečtěte

Zapomeňte na kabely, vědci už mají prototyp 120kW bezdrátové nabíječky pro elektromobily

Zapomeňte na kabely, vědci už mají prototyp 120kW bezdrátové nabíječky pro elektromobily

** Vědci představili prototyp výkonné bezdrátové nabíječky pro elektromobily ** I přes vysoký výkon se pyšní vysokou efektivitou ** Bude budoucnost nabíjení elektromobilů bezdrátová?

Karel Javůrek | 56

Vybrali jsme 16 programovatelných hraček a stavebnic pro děti. A vlastně i pro vás

Vybrali jsme 16 programovatelných hraček a stavebnic pro děti. A vlastně i pro vás

** Získejte děti pro matematiku a základy techniky ** Kupte jim hračku nebo stavebnici, které vdechnou vlastní život ** Vybrali jsme 16 stavebnic pro nejmenší caparty i vás samotné

Jakub Čížek | 10

Jeff Bezos: Amazon zbankrotuje. Jednou

Jeff Bezos: Amazon zbankrotuje. Jednou

** Šéf Amazonu varoval zaměstnance, že ani Amazon nebude existovat navždy ** Nastínil jasné mechanismy, jak udržet Amazon na trhu co nejdéle ** Co může Amazon v budoucnu ohrozit?

Karel Javůrek | 32Aktuální číslo časopisu Computer

Nejlepší programy pro úpravu fotek zdarma

Externí disky pro zálohu dat

Velký test: herní notebooky

Srovnání 12 batohů