Doména Matrix.cz v nabídce za 2,8 milionu Kč!

V nabídce internetové aukce domén na stránce http://aukce.czechia.com se objevila nabídka domény Matrix.cz za pohádkovou cenu 2800000 Kč. Za cenu, za níž si můžete pořídit velmi slušné auto nebo pěkný domek je tedy nabízeno jméno, které získalo na popularitě zejména díky filmu Matrix a jeho novému pokračování.

V první chvíli patrně každého napadne, že se jedná o klasický případ doménové spekulace, ale pravda je tentokrát o kus dál. Na doméně Matrix.cz běží normální prezentace webdesignové firmy. Pan Sklenička, majitel této firmy nám na otázku jak se k doméně dostal odpověděl: "Doménu Matrix.cz jsem registroval v roce 1997 pro účely firemní prezentace. Jméno jsem našel v knize Neuromancer W. Gibsona."

Zajímalo nás, zda se šílenství okolo druhého pokračování Matrixu, které mělo premiéru před pár dny, nějak projevilo na návštěvnosti stránek. Podle p. Skleničky vzrostla návštěvnost ve dnech premiéry o nějakých 50 % a nyní na této zvýšené hodnotě setrvává.

Je diskutabilní, zda se u nás může doménové jméno prodat za cenu blížící se třem milionům Kč. Osobně si myslím, že spíše ne. Ani v takovém případě ovšem nemusí majitel stránek zoufat. I díky medializaci probíhající aukce se na stránky dostanou zvědavci - potenciální zákazníci.

Diskuze (33) Další článek: Broadband – hlavně porno a hudba

Témata článku: Matrix, Doména, Gibson, Domek, Klasická aukce, Sklenička, Nové pokračování, Klasický případ,

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Ochraňte svou techniku před zloději

Testy All-in-One PC a herních monitorů

Proč byste měli chtít HDR televizi

Svět leteckých simulátorů