Dobrovolníci našli možné léky na rakovinu

Projekt Find-A-Drug, který využívá volného výkonu počítačů participujících dobrovolníků, oznámil, že za trvání projektu pomohli jeho účastníci odhalit více než čtyřicet molekul, které jsou schopné zastavit růst rakovinotvorných buněk.

Výzkum probíhá simulací chování velkého počtu molekul v interakci s rakovinotvornými buňkami. V průběhu projektu, kterého se účastní poměrně malé množství dobrovolníků, bylo již otestováno přibližně 500 milionů molekul. Z výsledků vybrali autoři projektu 200 nejslibněji vypadajících molekul, které byly otestovány v reálných podmínkách v laboratořích US National Cancer Institute. Z dvou set molekul prokázalo schopnost omezit růst rakoviny 42 molekul.

Find-A-Drug je v oblasti distribuovaného řešení úkolů Davidem mezi Goliáši jako je SETI pro hledání mimozemské inteligence nebo zdravotnický projekt Oxfordské Univerzity a Intelu Screensaver Lifesaver, který od více než 2,5 milionu dobrovolníků získal více než 225 tisíc let počítačového času od svého spuštění v roce 2001. Ani SETI ani projekt Screensaver Lifesaver však zatím neoznámil užitečné výsledky své práce. Představitelé oxfordského projektu zatím analyzují výsledky obdržené od participantů projektu a před rokem poskytli americké a britské vládě informace o molekulách, které mohou blokovat šíření sněti slezinné.

Zdroj: ZDNet

Témata článku: Hardware, Léky, Buňka, Molekula, Dobrovolníci, Lék, Počítačová simulace, Cancer

Určitě si přečtěte

Dnes je Black Friday: Přehled slev na elektroniku a počítače

Dnes je Black Friday: Přehled slev na elektroniku a počítače

** Začala slevová mánie zvaná Black Friday ** Pozor, ne všechny slevy jsou opravdu výhodné ** Průběžně sledujeme slevové akce v počítačových e-shopech

22.  11.  2017 | David Polesný | 37

Google Mapy mají nový design. Líbí se vám víc než předchozí? Tady je srovnání

Google Mapy mají nový design. Líbí se vám víc než předchozí? Tady je srovnání

** Nový design Google Map přijde na počítače i mobilní telefony. ** Zaměřuje se na zvýraznění konkrétních míst, mapové podklady jsou mnohdy upozaděné. ** Lépe pracuje s chráněnými oblastmi a parky.

20.  11.  2017 | Vladislav Kluska | 30

Microsoftu se invaze na Android daří, jeho launcher aktivně používá přes milion lidí

Microsoftu se invaze na Android daří, jeho launcher aktivně používá přes milion lidí

** Microsoft se zabydluje na platformě Android ** Nedávno představený launcher už používá milion uživatelů ** Je to stále jen zanedbatelný zlomek uživatelů Androidu, ale slibný růst

22.  11.  2017 | Vladislav Kluska | 35


Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje