Dnes startuje Intel Developer Forum 2016: sledujte úvodní keynote

Názory k článku

dolph1888  |  16. 08. 2016 15:51  |  Microsoft Windows 10 Chrome 53.0.2785.57

"Už loni se Intel soustředil na vše mimo svět osobních počítačů, letos ten tlak bude ještě větší."
> Všiml jsem si. Jelikož kódování (neplatí pro střih) do 4K při dobrém nastavení (aby to mělo z hlediska místa na HDD význam proti H.264) např. v Adobe Pr, trvá řekněme nepřiměřeně dlouho a daná mašina je prakticky na 100% využita (změna priorit jen prodlouží délku kódování), čekal jsem posun dále než dnes u 6XXX, tedy podpora dekódování a dílčí urychlení kodéru - nepřímo. Masivnější zlepšení asi nikde, leda použít x2, x4 Xeon mašiny.
> Díval jsem se na jiné řešení, kartu (HEVC, USB, PCIe) jakou bylo možno koupit za rozumnou cenu (6 - 13k Kč) dříve na H.264 (násobky real-time), bohužel nevidím v žádném obchodě nic. Taková karta s plug-iny pro střižny je vždy hotová balada pro jakoukoliv činnost, pohoda při střihu, kodér v režimu smart (počítá se jen změna na timelině, karta řídí i GOP vč. uzavřený / otevřený) samozřejmostí. Bohužel, jen robustní profi řešení, které ovšem má kromě ceny neforemnost, zbytečné nevyužité funkce.
> Vše tedy zůstalo pouze na výrobci CPU případně GPU (NVENC - opět jen částečná podpora) a určitě bych já volil, kdyby CPU dostalo přednost. Zdá se, že Intel nemá ten názor, ale já si prostě na hobby / poloprofi věci nebudu kupovat x2 / x4 Xeon, NE.
> Určitě by také měl CPU co se týče her, být schopen sám (má-li HD) obsloužit 4K hru (i mobilně), alespoň s omezením ve vykreslení, nějaké přehrávání 4K videa a hra FHD, už nikoho nezajímá.
Osobní poznámka: Koho využití CPU pro video nezajímá, přeskočí.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
Zasílat názory e-mailem: Zasílat názory Můj názor
Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest SSD s kapacitou 1 TB

Srovnávací test robotických vysavačů

Vybíráme nejlepší telefony na trhu

Jak zlepšit zvuk televize