Disqus byl napaden. Hackeři ale naštěstí ukradli jen staré databáze z roku 2012

Disqus byl napaden. Hackeři ale naštěstí ukradli jen staré databáze z roku 2012

Uživatelé diskusního systému Disqus, který se těší oblibě i ze strany některých tuzemských zpravodajských webů, třeba Aktuálně, už to vědí, upozornění jim totiž dorazilo na e-mail. Tak teď pro všechny: Služba byla napadena a útočníkům se podařilo získat část starých databází z roku 2012 včetně těch s údaji o diskutérech.

Na web tedy unikly především jejich jména a hlavně e-maily, které se stanou cennou potravou všemožným spambotům. Stejně tak ale unikly i hashe hesel, které jsou zabezpečené algoritmem SHA1 a solí.

Klepněte pro větší obrázek
Diskusní systém Disqus na Aktuálně.cz

V tuto chvíli podle blogového zápisku nemá služba žádné náznaky, že by už někdo zahešovaná hesla rozlousknul a snažil se jimi přihlašovat. Pro jistotu však Disqus všem postiženým členům resetoval hesla.

Byl některý z vašich webových účtů napaden? Odpoví vyhledávač mezi uniklými daty haveibeenpwned.com.

Disqus v blogu dále píše, že vzhledem ke stáří uniklých dat se nemusí většina mladších uživatelů ničeho obávat. Služba totiž na sklonku roku 2012 přešla na mnohem silnější šifrovací algoritmus bcrypt, čili kdyby došlo k úniku i těchto mladších dat, rozlousknutí hesel by bylo při dnešních schopnostech počítačů jen velmi málo pravděpodobné.

Diskuze (3) Další článek: Bezedný prostor pro fotky nebudou mít telefony Pixel 2 napořád, prozradil Google

Témata článku: Web, Internet, Hacking, Heslo, Únik dat, E-mail, Diskusní systém, Disqus, Stáří, Mladý uživatel, Blogový zápisek, Služba, Algoritmus, Hacker, Webový účet, Databáze, Data, Uniklá data


Určitě si přečtěte

Praktické vychytávky, které si chcete doinstalovat do Windows

Praktické vychytávky, které si chcete doinstalovat do Windows

** Pokud vás nudí vzhled nabídky Start, snadno jej můžete změnit. ** Stejně tak existují programy na přidání záložek do programů. ** Spokojit se ani nemusíte se základním ovládáním hlasitosti.

Vladislav Kluska | 45

Solární panely v silnici vypadaly jako dobrý nápad. V praxi se ale neosvědčily

Solární panely v silnici vypadaly jako dobrý nápad. V praxi se ale neosvědčily

** Nápad použít na silnice místo asfaltu solární panely vypadal slibně ** Praktické testy však odhalily celou řadu nevýhod ** Nejhorší je směšná účinnost ve srovnání s fotovoltaickou elektrárnou

Karel Kilián | 62


Aktuální číslo časopisu Computer

Jak vytvořit a spravovat vlastní web

Velký test herních klávesnic a DVB-T2 tunerů

Vše o formátu RAW

Vybíráme nejlepší základní desku