Disqus byl napaden. Hackeři ale naštěstí ukradli jen staré databáze z roku 2012

Disqus byl napaden. Hackeři ale naštěstí ukradli jen staré databáze z roku 2012

Uživatelé diskusního systému Disqus, který se těší oblibě i ze strany některých tuzemských zpravodajských webů, třeba Aktuálně, už to vědí, upozornění jim totiž dorazilo na e-mail. Tak teď pro všechny: Služba byla napadena a útočníkům se podařilo získat část starých databází z roku 2012 včetně těch s údaji o diskutérech.

Na web tedy unikly především jejich jména a hlavně e-maily, které se stanou cennou potravou všemožným spambotům. Stejně tak ale unikly i hashe hesel, které jsou zabezpečené algoritmem SHA1 a solí.

Klepněte pro větší obrázek
Diskusní systém Disqus na Aktuálně.cz

V tuto chvíli podle blogového zápisku nemá služba žádné náznaky, že by už někdo zahešovaná hesla rozlousknul a snažil se jimi přihlašovat. Pro jistotu však Disqus všem postiženým členům resetoval hesla.

Byl některý z vašich webových účtů napaden? Odpoví vyhledávač mezi uniklými daty haveibeenpwned.com.

Disqus v blogu dále píše, že vzhledem ke stáří uniklých dat se nemusí většina mladších uživatelů ničeho obávat. Služba totiž na sklonku roku 2012 přešla na mnohem silnější šifrovací algoritmus bcrypt, čili kdyby došlo k úniku i těchto mladších dat, rozlousknutí hesel by bylo při dnešních schopnostech počítačů jen velmi málo pravděpodobné.

Diskuze (3) Další článek: Bezedný prostor pro fotky nebudou mít telefony Pixel 2 napořád, prozradil Google

Témata článku: Web, Internet, Hacking, Heslo, Únik dat, E-mail, Blogový zápisek, Disqus, Hacker, Mladý uživatel, Služba, Webový účet, Uniklá data, Algoritmus, Diskusní systém, Databáze, Data, Stáří

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Jak rychlé je nabíjení bez drátů?

Test 11 sluchátek pro hráče

Aplikace, které vám zachrání dovolenou

Kompletní přehled datových tarifů