Deset nejnebezpečnějších olympioniků na internetu

Deset nejnebezpečnějších olympioniků na internetu

Firmy nabízející bezpečnostní software využívají každé příležitosti, aby mohly vydat nějakou varovnou tiskovou zprávu. Olympiáda pochopitelně nemohla zůstat bez povšimnutí, a tak jsme v redakční poště našli mimo jiné tiskovou zprávu s titulkem „Olympiáda může být rizikem i pro počítač“. Autorem je McAfee, ale kromě nezbytné výstrahy, která má inspirovat k nákupu bezpečnostního softwaru, přinesl zajímavou studii týkající se množství nebezpečných stránek ve spojitosti se jmény olympioniků.

Na základě průzkumu vznikl žebříček deseti nejnebezpečnějších olympioniků při internetovém vyhledávání:

  1. JENNIFER RODRIGUEZOVÁ (USA, rychlobruslení)
  2. SAYURI OSUGAOVÁ (Japonsko, rychlobruslení)
  3. ALEXANDER SMIRNOV (Rusko, krasobruslení)
  4. PETER FILL (Itálie, alpské lyžování)
  5. SASHA COHENOVÁ (USA, krasobruslení)
  6. GILLIAN APPSOVÁ (Kanada, lední hokej)
  7. JACK JOHNSON (USA, lední hokej)
  8. ANNI FRIESINGEROVÁ (Německo, rychlobruslení)
  9. ANGELINA JENSEN (Dánsko, curling)
  10. BEN AGOSTO (USA, krasobruslení)

McAfee žebříček doplňuje následujícím komentářem: Společnost McAfee sestavila seznam 10 sportovců, v jejichž případě vede internetové vyhledávání nejčastěji k odkazům na podvodné stránky. Jako nejnebezpečnější sportovní odvětví vycházejí z tohoto přehledu lední hokej, lyžování a bruslení. Větší množství malwaru obsahují weby o ženách než o mužích. V čele žebříčku je americká rychlobruslařka Rodriguezová, v jejím případě je riziková až čtvrtina stránek. Například po zadání dotazu „Jennifer Rodriguez screen saver“ zobrazí Google již na čtvrtém místě výsledků vyhledávání odkaz na web, který se pokouší o zneužití zranitelností webového prohlížeče.

Z českých sportovců představuje největší riziko infekce počítače malwarem krasobruslař Tomáš Verner (z kontrolovaných odkazů jich bylo potenciálně závadných 4,9 %). Na dalších místech žebříčku jsou skikrosař Tomáš Kraus (4,2 %) a rychlobruslařka Martina Sáblíková (3,8 %).

Diskuze (20) Další článek: Warez fóra varují: Neinstalujte aktualizaci Windows 7, deaktivuje crack

Témata článku: Bezpečnost, Bezpečnostní riziko, Nezbytný základ, Kraus, Největší riziko, Jack, Sportovní zpráva, Lední hokej, Sportovec, Spořič obrazovky, Sportovní odvětví, Alexander, Jensen, Bruslení, Angelina, Johnson, Infekce, Screen saver

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší