Další nový Chromebook! Vyrábí ho Acer a stojí jen 199 dolarů

Další nový Chromebook! Vyrábí ho Acer a stojí jen 199 dolarů

Pár dnů poté, co Samsung uvedl Chromebook za cenu 249 dolarů, přichází Acer s notebookem, který překonal psychologickou hranici 200 dolarů. Za 199 dolarů, tedy za necelé čtyři tisíce bez daně, můžete mít notebook se systémem, který de facto tvoří prohlížeč Google Chrome.

Klepněte pro větší obrázek

Acer ve svém stroji označeném C7 na rozdíl od Samsungu nepoužívá procesor architektury ARM, ale blíže nespecifikovaný Intel Core procesor. Oproti dražšímu souputníkovi má také zhruba poloviční výdrž:

  • Displej: 11,6" (1366×768 bodů)
  • CPU: blíže nespecifikovaný procesor Intel Core
  • Paměť: 320 GB HDD + 100 GB prostoru na Google Drive
  • Výbava: WiFi 802.11 a/b/g/n, HD webkamera, 3× USB 2.0, HDMI, VGA, ethernet
  • Výdrž: až 3,5 hodiny
  • Tloušťka, hmotnost: 1 palec (2,54 cm); 1,4 kg

V ceně přístroje je 100 GB úložiště Google Drive předplacené na dva roky. To samostatně stojí měsíčně 4,99 dolarů, což za dva roky činí 119,76 dolarů. Pokud tedy uvažujete nad zakoupením 100 GB prostoru na cloudovém úložišti Google, raději si připlaťte necelých 1600 Kč a získáte k tomu navíc i notebook s operačním systémem od Google.

Prodej začíná již dnes, je možné jej koupit zatím jen v USA a Velké Británii. V obou zemích je možné jej koupit pomocí Google Play, v USA navíc i v řetězci BestBuy, ve Velké Británii jej seženete u Amazonu a PC World.

Diskuze (8) Další článek: Pořiďte si precizní hliníkovou skříňku pro své Raspberry PI!

Témata článku: Google, Notebooky, Chrome OS, Acer, Chromebooky, Nový Chromebook, Nový, Velký prostor, Sto, Velká Británie, Google Drive, Chrom, Nespecifikovaná cena, Necelá hodina, Poloviční paměť

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Jak rychlé je nabíjení bez drátů?

Test 11 sluchátek pro hráče

Aplikace, které vám zachrání dovolenou

Kompletní přehled datových tarifů