Další konkurence pro Surface. Teclast X5 Pro nabídne Full HD a dualboot s Androidem

Další konkurence pro Surface. Teclast X5 Pro nabídne Full HD a dualboot s Androidem

Koncept dvanáctipalcového tabletu s připojitelnou tenkou klávesnicí se zalíbil i čínským výrobcům. Jeden z nich, Teclast, nyní ukázal zařízení X5 Pro, které bude útočit především cenou.

Displej využívá IPS panel s uhlopříčkou 12,2 palce a rozlišením 1 920 × 1 200. V případě Surface Pro 4 od Microsoftu je to 2 736 × 1 824, nicméně i Full HD v případě Teclastu znamená velmi jemný displej.

Klepněte pro větší obrázek
Teclast X5 Pro (zdroj: GearBest)

Teclast zvolil pro svůj tablet procesor Intel Core m3-7Y30 poslední generace Kaby Lake. Ten nabízí základní frekvenci 1 GHz a v případě boostu 2,6 GHz. Doplňuje jej potom operační paměť s kapacitou 8 GB. Překvapením je potom interní úložiště v podobě SSD o kapacitě 240 GB. O napájení se bude starat 5 000mAh akumulátor, který podle výrobce uživí tablet po dobu čtyř hodin hraní her.

Zajímavostí je potom i výbava v podobě dvou operačních systémů. Kromě Windows 10 totiž bude dodáván také s Androidem. Ten bude pravděpodobně vybaven nástavbou samotného výrobce.

K prodeji bude Teclast X5 prostřednictvím e-shopu GearBest, z něhož bude možné objednat také do Česka. Zatím sice neznáme finální cenu, mělo by se však jednat o největší lákadlo tabletu.

Diskuze (33) Další článek: Europol pozavíral 4 500 e-shopů s padělaným zbožím a odstartoval kampaň Dont F***(ake) Up.

Témata článku: Notebooky, Počítače, Windows 10, Tablety, Surface, Čínský e-shop, Největší lákadlo, Jemný displej, Konkurence, Necelá hodina, Požadovaná částka, Gearbest, Poslední generace

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší