ČTU bude regulovat ADSL

ČTU ve své nové zprávě uznal některá pochybení ve své původní analýze ADSL, na které jsme upozorňovali, a chyby opravil. V této zprávě není ale tak důležitý celkový rozbor jednotlivých chyb, jako spíše její úplný závěr:

ČTÚ provedl zpřesnění některých údajů, jak je uvedeno výše, a to v tabulkách i grafech, které jsou přílohou tohoto stanoviska. Závěry ČTÚ, plynoucí z dokumentu “Porovnání cen ADSL v ČR a v Evropě”, opravy údajů nezměnily. Dokument “Porovnání cen ADSL v ČR a v Evropě” splnil účel, ke kterému byl vypracován.

Současné ceny, které nabízí ČESKÝ TELECOM, a.s., jako poskytovatel služeb na bázi ADSL, jsou při srovnání s ostatními evropskými poskytovateli vysoké. Výsledek je jednoznačný. Uživatel v ČR dostává za nižší ceny horší služby. Ceny za srovnatelné služby (přenosová rychlost) s ostatními operátory v Evropě jsou na telekomunikačním trhu v ČR příliš vysoké.

S ohledem na to, že služby poskytované prostřednictvím technologie ADSL nejsou nabízeny v konkurenčním prostředí a dokument “Porovnání cen ADSL v ČR a v Evropě” potvrdil, že ceny v ČR jsou příliš vysoké, ČTÚ se rozhodl, že uvedené ceny za služby poskytované na bázi technologie ADSL bude regulovat.

Lze tedy očekávat vyšší tlak na snížení cen ADSL a lepší dostupnost tohoto připojení pro širší vrstvy obyvatel. Blíže také na www.internetprovsechny.cz.

Vyzkoušejte program ADSL Reconnect - automatické připojení k ADSL. Download zde.

Diskuze (31) Další článek: EU zavádí dodatečné clo na paměti z Jižní Koreje

Témata článku: ADSL, Evropa, Vysoká cena, Srovnatelná cena, Srovnatelná technologie

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Jak rychlé je nabíjení bez drátů?

Test 11 sluchátek pro hráče

Aplikace, které vám zachrání dovolenou

Kompletní přehled datových tarifů