ČTU bude regulovat ADSL

ČTU ve své nové zprávě uznal některá pochybení ve své původní analýze ADSL, na které jsme upozorňovali, a chyby opravil. V této zprávě není ale tak důležitý celkový rozbor jednotlivých chyb, jako spíše její úplný závěr:

ČTÚ provedl zpřesnění některých údajů, jak je uvedeno výše, a to v tabulkách i grafech, které jsou přílohou tohoto stanoviska. Závěry ČTÚ, plynoucí z dokumentu “Porovnání cen ADSL v ČR a v Evropě”, opravy údajů nezměnily. Dokument “Porovnání cen ADSL v ČR a v Evropě” splnil účel, ke kterému byl vypracován.

Současné ceny, které nabízí ČESKÝ TELECOM, a.s., jako poskytovatel služeb na bázi ADSL, jsou při srovnání s ostatními evropskými poskytovateli vysoké. Výsledek je jednoznačný. Uživatel v ČR dostává za nižší ceny horší služby. Ceny za srovnatelné služby (přenosová rychlost) s ostatními operátory v Evropě jsou na telekomunikačním trhu v ČR příliš vysoké.

S ohledem na to, že služby poskytované prostřednictvím technologie ADSL nejsou nabízeny v konkurenčním prostředí a dokument “Porovnání cen ADSL v ČR a v Evropě” potvrdil, že ceny v ČR jsou příliš vysoké, ČTÚ se rozhodl, že uvedené ceny za služby poskytované na bázi technologie ADSL bude regulovat.

Lze tedy očekávat vyšší tlak na snížení cen ADSL a lepší dostupnost tohoto připojení pro širší vrstvy obyvatel. Blíže také na www.internetprovsechny.cz.

Vyzkoušejte program ADSL Reconnect - automatické připojení k ADSL. Download zde.

Diskuze (31) Další článek: EU zavádí dodatečné clo na paměti z Jižní Koreje

Témata článku: Srovnatelná technologie, Srovnatelná cena, Evropa, ADSL, Vysoká cena

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší