Crypteks USB: zabezpečený flash disk s mechanickým kódovým zámkem

Názory k článku

avatar
15. 08. 2012 15:51 | Linux Chrome 21.0.1180.75

Pokud by se vám ale podařilo fyzickou silou bez poškození čipů dostat ke konektoru, data si stále nepřečtete. Vše je totiž šifrováno hardwarově pomocí AES (256 bit).Takze to prakticky znamena:
Kupte si normalni FlashDisk a zasifrujte si data.protoze 5minut s flexou a je po zamku bez poskozeni flashdisku takze to AES 256 sifrovani je nejvetsi problem

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (4)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
TrueStory  |  16. 08. 2012 12:24  |  Microsoft Windows 7 Firefox 14.0.1

Tohle si může koupit jedině idiot Protože stačí normální flashka za pár korun zašifrovaná například TrueCryptem (ten je zdarma). Podotýkám, že šifru AES-256 zašifrovanou právě TrueCryptem lámal u Brazilského bankéře jejich Národní institut kriminalogie a nic z toho nedostali, pak to předali FBI do USA, která se o to snažila další ROK a nic.
Takže Brazilskému bankéři museli jeho HDD vrátit a vyváznul bez trestu, protože data o finančních podvodech byla nečitelná.A to v tomto případě šlo o zpronevěřených 11,3 MILIARD DOLARŮ!!! Samozřejmě k tomu ještě nějaká další kriminální činnost, takže žádná malá rybička to nebyla...Proto, když si zabezpečíte flash disk stejně, máte ho zabezpečen naprosto neprolomitelně. A kdo se řídí heslem: "Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mně nejdou!", tak TrueCrypt nabízí kombinaci šifer, kde nejsložitější je AES-Twofish-Serpent.Funguje to tak, že data jsou zašifrována AESem, výsledená šifra je ještě zašifrována Twofishem a výsledná šifra je zašifrována Serpentem. Tohle už je nelousknutelné i superpočítačem, protože ani nevíte jaké šifry a v jakém pořadí byly použity - natož to ještě dešifrovat .
Já osobně doporučuji koupit si Flashku za pár korun, nahrát na ni zašifrovaný kontejner TrueCryptem + soubor: "kontakt.txt", kam se dá uložit krátký text pro nálezce flashky s kontaktem na majitele pro případ, že Vám flashka například vypadne na ulici, abyste dostali zpět svá data.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (4)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
Zasílat názory e-mailem: Zasílat názory Můj názor

Aktuální číslo časopisu Computer

Speciál o přechodu na DVB-T2

Velký test herních myší

Super fotky i z levného mobilu

Jak snadno upravit PDF