Computex: Počítačové perifie ztrácí svoji uniformitu

Podle nabídky vystavovatelů na veletrhu Computex to vypadá, že počítačové periférie právě nyní prochází zásadním obdobím, které velmi výrazně bude určovat jejich podobu v následujících letech. Podle nejnovějších trendů to vypadá, že doba, kdy všechny klávesnice vypadaly stejně, je už dávno minulostí. Nejen klávesnice a myši, ale i LCD displeje a čase počítačů jsou od nynějška chápány především jako běžné vybavení domácnosti, a proto do něj musí dobře zapadat.

 Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Nejlépe to dokumentují právě klávesnice, které jsou na Computexu k vidění u desítek stánku a každý výrobce se snaží přijít s nějakým inovativnim řešením. Že současného pohledu to málem vypadá, že Microsoft se svými ergonomickými klávesnicemi částečně předběhl svoji dobu. Všichni ostatní se drželi osvědčeného vzoru, který říkal, že klávesnice musí být z bílého plastu, musí mít určitý tvar a shodný počet kláves.

 Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Nové klávesnice jsou průsvitné, fosforeskující, svítící, blikající, ergonomické, s vyměnitelnými kryty nebo dokonce i přímo klávesami.

Na některých klávesnicích jsou užitečné USB porty. Do nich lze zapojit některé z celé skály nabízených zařízení - větráčky, lampičky nebo třeba ořezávátko na tužky (až ho někdo vymyslí). V tomto směru se otevírá trh zcela nových zařízení.

Podobně je to i s počítačovými kryty, i zde je velmi široká nabídka. Podobně jako u periférii, i zde je kladen důraz na variabilitu a také na přítulnost, velká většina vystavovaných výrobků je tedy například odhlučněna.

Diskuze (19) Další článek: ČR a internet - první mezi posledními

Témata článku: Microsoft, Velká variabilita, Computex, Ořezávátka, Ergonomická klávesnice

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Jak rychlé je nabíjení bez drátů?

Test 11 sluchátek pro hráče

Aplikace, které vám zachrání dovolenou

Kompletní přehled datových tarifů