Computer Associates: Kazaa je nejhorší spyware

Společnost Computer Associates po převzetí aplikace PestPatrol začala zveřejňovat žebříček největších hrozeb v oblasti spyware obdobně, jako to dělají antivirové společnosti u virů.

V čele tohoto žebříčku je kvůli svému rozšíření nejnebezpečnější aplikace pro přístup k výměnné síti FastTrack Kazaa, která obsahuje "reklamní systém" Cydoor a GAIN. Druhé místo v rozšířenosti patří aplikaci pro distribuci reklam Ezula, která dokáže nahrazovat reklamy, které se mají objevit na webových stránkách bannery z vlastní databáze. Třetí místo patří cookie adopt.hotbar.com. Na čtvrté pozici je služba GameSpy Arcade, která cpe reklamu do počítačů hráčů, kteří hledají online soupeře. Páté místo náleží aplikaci Download Accelerator Plus, která slouží pro urychlení a správu stahování souborů.

Řada z aplikací, které CA zahrnulo do svého přehledu může být užitečná a jejich začlenění mezi škodlivou havěť může být pro uživatele matoucí, jde hlavně o reklamou sponzorované produkty, u kterých má uživatel na výběr, zda zaplatí nebo využije bezplatné verze s reklamami. Proti označení spyware se autoři některých takových aplikací ohrazují a CA proto používá také širší označení "pest," což se dá přeložit jako obtěžující (software).

Zdroj: ZDNet

Témata článku: Software, Internet, Gain, Kaz

Určitě si přečtěte

Budoucností Windows 10 je Fluent Design. Takto bude jednou vypadat celý systém

Budoucností Windows 10 je Fluent Design. Takto bude jednou vypadat celý systém

** Fluent Design je vzhled, do kterého postupně Microsoft převleče celý systém ** Staví na průhlednosti a velkých plochách ** Do Windows 10 se z části dostane už zítra při vydání podzimní aktualizace

16.  10.  2017 | Stanislav Janů | 146

Velká podzimní aktualizace Windows 10 je tady: Co přináší Fall Creators Update

Velká podzimní aktualizace Windows 10 je tady: Co přináší Fall Creators Update

** Po půl roce je tu další aktualizace Windows ** A opět přináší hlavně hromadu drobných kosmetických vylepšení ** Podívali jsme se na ty nejzajímavější

Včera | Jakub Čížek | 93


Aktuální číslo časopisu Computer

Nový seriál o programování elektroniky

Otestovali jsme 17 bezdrátových sluchátek

Jak na nákup vánočních dárků ze zahraničí

4 tankové tiskárny v přímém souboji