Computer Associates: Kazaa je nejhorší spyware

Společnost Computer Associates po převzetí aplikace PestPatrol začala zveřejňovat žebříček největších hrozeb v oblasti spyware obdobně, jako to dělají antivirové společnosti u virů.

V čele tohoto žebříčku je kvůli svému rozšíření nejnebezpečnější aplikace pro přístup k výměnné síti FastTrack Kazaa, která obsahuje "reklamní systém" Cydoor a GAIN. Druhé místo v rozšířenosti patří aplikaci pro distribuci reklam Ezula, která dokáže nahrazovat reklamy, které se mají objevit na webových stránkách bannery z vlastní databáze. Třetí místo patří cookie adopt.hotbar.com. Na čtvrté pozici je služba GameSpy Arcade, která cpe reklamu do počítačů hráčů, kteří hledají online soupeře. Páté místo náleží aplikaci Download Accelerator Plus, která slouží pro urychlení a správu stahování souborů.

Řada z aplikací, které CA zahrnulo do svého přehledu může být užitečná a jejich začlenění mezi škodlivou havěť může být pro uživatele matoucí, jde hlavně o reklamou sponzorované produkty, u kterých má uživatel na výběr, zda zaplatí nebo využije bezplatné verze s reklamami. Proti označení spyware se autoři některých takových aplikací ohrazují a CA proto používá také širší označení "pest," což se dá přeložit jako obtěžující (software).

Zdroj: ZDNet

Diskuze (17) Další článek: Německé železnice migrují na Linux

Témata článku: Software, Internet, Asso, Kaz, Gain

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Ochraňte svou techniku před zloději

Testy All-in-One PC a herních monitorů

Proč byste měli chtít HDR televizi

Svět leteckých simulátorů