Co bylo k vidění na Jarních dnech HP?

Včerejší den byl v Národním domě na Smíchově vyhrazen akci „Jarní dny HP“. Tato akce, zaměřená zejména na prezentaci současných řešení a hardware firmy Hewlett-Packard (HP) stávajícím i potenciálním firemním klientům, byla rozdělena do tří paralelně běžících hlavních sekcí – Infrastruktura 1, Infrastruktura 2 a Solutions. Současně se v rámci této akce konala také prezentace řešení HP pro eGovernment a své vlastní přednášky zde měli také někteří partneři HP, kteří (i s několika dalšími) měli na jarních dnech také své „stánky“, kde dále představovali svoji nabídku.

Jak to vidí ředitel

Jarní dny byly zahájeny úvodní přednáškou generálního ředitele české pobočky HP Pavla Kaláška, ve které nastínil současnou situaci v oblasti informačních a komunikačních technologií (ICT) a to, jak na tuto situaci HP reaguje: vzhledem k tomu, že pohled na ICT sektor je nyní kritičtější než v dřívějším období a rozpočty firem určené na ICT se snižují při současném zvýšení důrazu na návratnost těchto investic (což HP nazývá „Return on IT“ - RoIT), přichází HP s řešeními, která těmto požadavkům co nejlépe vyhovují. Sjednocujícím motivem HP se v dnešní době stává tzv. adaptivní infrastruktura, která při vysokém RoIT umožňuje firmám co nejlépe reagovat na aktuální obchodní příležitosti (v současné „now economy“, – tento termín nahradil již přežitý pojem „new economy“).

Infrastruktura…

V sekci Infrastruktura 1 byla uceleně prezentována jednak serverová řešení HP (HP Proliant), dále řešení pro ukládání a zálohování dat v datových centrech (HP StorageWorks), a také služby v oblasti kritických systémů.

…a zase infrastruktura

Sekce Infrastruktura 2 byla dopoledne vyhrazena mobilním zařízením a pracovním stanicím. Žádné převratné novinky v rámci této sekce (ostatně jako v rámci celých Jarních dnů) HP nepředstavila. Ve všech přednáškách byla většinou prezentována stávající zařízení z jejího portfolia. Jenom krátce byly představeny novinky HP iPAQ Pocket PC h1915 (na trhu bude v druhé polovině dubna) a HP iPAQ Pocket PC h5450. Obšírně se HP dále v této sekci věnovala propagaci možností svého tablet PC - Compaq Tablet PC TC1000 a také různým možnostem připojení (zejména WLAN standartu IEEE 802.11b), které z uvedených zařízení dělají plnohodnotně mobilní pracovní nástroje. Odpoledne bylo v této sekci věnováno prezentaci tiskových zařízení a řešení. Byl zde prezentován také program HP Printadvantage, který umožňuje firmám sjednat nákup tiskových zařízení a kompletní technickou a dodavatelskou podporu ze strany HP s tím, že zákazník poté platí stanovenou měsíční částku závisející na sjednané ceně 1 strany a objemu tisku (kopírování apod.).

Více informací o průběhu Jarních dnů naleznete na www stránkách.

Slovní fotbal na závěr

Jarní dny byly ukončeny kulatým stolem nazvaným „Budování aliancí – přináší budování aliancí nové možnosti v nabízení produktů a služeb a v uplatnění na trhu?“, který moderoval Jan Pokorný. Účastnili se ho kromě jiných také například Ondřej Felix (dosavadní generální ředitel Českého Telecomu), Jiří Devát (generální ředitel Microsoftu pro ČR a SR), Jiří Fabián (generální ředitel PVT) a samozřejmě i Pavel Kalášek (generální ředitel české pobočky Hewlett-Packard). Diskuse na toto téma byla velice živá a mnohdy připomínala onen v titulku uvedený slovní fotbal, ale co myslíte, mohla být nakonec odpověď na otázku uvedenou v podnázvu kulatého stolu záporná?

Váš názor Další článek: DivX 5.0.4 Schizo beta 4

Témata článku: Hardware, Hewlett Packard (HP), HP, Vidění, Tablet PC, Kritická situace, Felix, Současné období, Včerejší den, Pracovní stůl, Pracovní den, Úvodní oblast, Živý pohled, Generální ředitel

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Ochraňte svou techniku před zloději

Testy All-in-One PC a herních monitorů

Proč byste měli chtít HDR televizi

Svět leteckých simulátorů