Co bude umět Photoshop 8.0?

Server ThinkSecret můžete brát jako drbárnu o nezveřejněných novinkách ze světa počítačů Apple, úspěšnost "zaručených" zpráv tu je však poměrně vysoká a proto můžete brát informace o novém Photoshopu jako hodně pravděpodobné.

Nový Photoshop 8.0 by měl přijít na trh ve čtvrtém čtvrtletí letošního roku stejně jako nová verze ImageReady 8.0. Oba dva produkty by přitom měly být nadále samostatné.

Hlavním mottem nového Photoshopu by měla být orientace na digitální fotografii a přípravu pro video, měly by přibýt i některá vylepšení komfortu i pro běžné úpravy obrazu. Objeví se možnost náhledu pro NTSC/PAL/HD, pro návrh grafiky určené k projekci na televizi. Přibude paleta s histogramem, větvení seskupení vrstev, umístění text na cestě a novinkou by měly být také filtrové vrstvy, umožňující nedestruktivní úpravy obrazu. Mělo by tak být možné kombinovat různé filtry a kdykoli nějaký filtr zrušit a vrátit se k neupravené grafice. Slibuje se také vylepšení pro 16bitové barevné prostředí, lepší integraci nástrojů pro práci PDF a pochopitelně celková optimalizace kódu pro Windows i Apple. Na počítačích Apple bude již vyžadován operační systém Mac OS X 10.2 známý jako Jaguar. Zdroje ThinkSecrects dále slibují nový Illustrator, After Effects 6 a InDesign 3. Nový InDesign má plánované datum zveřejnění v srpnu či září.

Diskuze (1) Další článek: Užitečné komponenty pro Delphi a C++ Builder, díl 53.

Témata článku: Video, Apple, Adobe Photoshop, Moto 360, Moto, Jaguar, Indesign, Photos, After Effects, Motto, Celkový obraz, NTSC

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Test 6 odolných telefonů a 22 powerbank

Srovnání technologií QLED a OLED

Měřte své sportovní výkony

Sady pro chytrou domácnost