Čínská vláda cenzuruje online hry

Po sérii zavírání internetových kaváren je tady další omezování lidských práv v Číně: čínská vláda se rozhodla ustanovit zvláštní komisi pro hodnocení a eventuálně cenzurování online her. Všechny hry, které přijdou této komisi nevhodné, ať už pro ohrožení národní jednoty, suverénnosti nebo poctivosti, budou nekompromisně zakázány. Tímto procesem bude muset projít každá nová hra, předtím než bude uvedena do volného prodeje.

Mluvčí čínského ministerstva kultury prohlásil, že v Číně je přibližně 140 titulů, které se hrají po internetu. S většinou z nich je podle něj hned několik problémů: nejčastější sexuální tématika, násilí nebo hazardování a dalším „prohřeškem“ je „poškozování“ psychického zdraví dospívající mládeže. Kontrolou již před 14 dny neprošla nová hra Hearts of Iron. Byla označena jako nevhodná kvůli překrucování historického vývoje Číny a narušování čínské jednoty. Tato válečná strategie ukazuje některé oblasti Číny jako nezávislé státy.

Podle neoficiálních zpráv byla dnes před komisí projednávána také vystoupení zpěvačky Britney Spears. Čínským orgánům se prý nelíbil její výběr oblečení, které chce představit na koncertech.

Zdroj: Register

Diskuze (14) Další článek: GTS férově zveřejnila podmínky FUP

Témata článku: Čína, Hry, Cenzura, Vláda, Iron, Nezávislá kontrola, Nezávislý titul, Hra, Čínská vláda, Britney Spears


Určitě si přečtěteAktuální číslo časopisu Computer

Velký test Wi-Fi mesh

Nejlepší hodinky pro všechny aktivity

Důležité aplikace na cesty

Jak streamovat video na Twitch