Český Telecom má nového generálního ředitele

Gabriela Berdára nahradil na pozici generálního ředitele Českého Telecomu Jaime Smith. Podobně jako Gabriel Berdár, i on bude zároveň zastávat funkci předsedy představenstva. Následuje doslovná citace tiskové zprávy:

V uplynulých dvou měsících působil pan Jaime Smith jako pozorovatel dozorčí rady Českého Telecomu, a.s. a předtím zastával od roku 2002 pozici CFO Telefónica de España (španělský operátor fixních linek ze skupiny Telefónica).

Nový generální ředitel Českého Telecomu, a.s. vyjádřil svou spokojenost se jmenování do funkce a odpovědností s tím související. Také zdůraznil, že skupina Českého Telecomu má “jedno z klíčových aktiv k zajištění úspěchu našeho projektu: důvěru zákazníků a kvalifikovaný a dedikovaný profesionální tým, jenž obstojí v té nejlepší konkurenci. Pevně věříme, že mezinárodní zkušenosti Telefónicy podpoří růst Českého Telecomu a přinesou jeho zákazníkům nové kvalitní produkty, v souladu s nejlepší evropskou a mezinárodní praxí.”

Jaime Smith se rozhodl vytvořit pod jeho přímým řízením tři nové úrovně zodpovědné za provoz hlavních oblastí v Českém Telecomu. První z nich je obchodní divize, vedená panem Fernandem Astiasem, jenž bude zodpovědný za oblast marketingu, prodeje a mezinárodního obchodu. Druhou je provozní divize pod vedením Petra Slováčka, jenž bude zodpovědný za sítě, provoz a informační technologie. Třetí oblastí dohlížející na finance a zdroje a zahrnující oblast financí, lidských zdrojů a bezpečnosti, bude vedena panem Jurajem Šedivým.

Julio Linares, předseda Telefónicy de España prohlásil po svém jmenování, že Telefónica se cití zavázána “podpořit sociálně –ekonomický rozvoj v této skvělé zemi prostřednictvím tak dynamické sektoru jako jsou telekomunikace”. Pan Linares popsal privatizační proces společnosti jako “příkladný” a sdělil, že “jsme přesvědčeni, že rozsah zkušeností Českého Telecomu a Telefónicy se odrazí ve společné přispění k rozvoji v této zemi, jenž disponuje vysokým růstem a stabilní ekonomikou.”

Představenstvo Českého Telecomu, a.s. dale jmenovalo pana Salvadora Angladu novým generálním ředitelem Eurotelu a člena představenstva Českého Telecomu. Pan Anglada dříve pracoval jako ředitel pro prodej a marketing ve společnosti Telefonica Empresas España, organizační jednotky Telefónicy de España se zodpovědností za služby korporátním zákazníkům.

Zdroj: tisková zpráva

Diskuze (37) Další článek: Bram Cohen, tvůrce BitTorrentu, kritizuje Avalanche od Microsoftu

Témata článku: Smith, Profesionální tým, Skvělá pozice, Gabriel, Ředitel, Nový zdroj, Český Telecom, Salva, Tel, Finance, Lidské zdroje, Gen, Generální ředitel, Telefonica, REDITEL, Peter Gabriel, Lidský zdroj


Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest mobilů do 8 000 Kč

Test bezdrátových headsetů

Linux i pro začátečníky

Jak surfovat anonymně