Český Telecom bude zrychlovat ADSL!

Jak jsme informovali minulý týden, společnost Czech On Line (Volný) představila dva nové ADSL tarify, kterými chce oslovit především uživatele dosud využívající dial-up připojení. Nové tarify nabízí rychlost 256/64 a 128/64 kb/s za cenu 475 a 415 Kč včetně DPH. Oba obsahují 2GB datový limit.

 Jak se počítá FUP?

Fair User Policy (FUP) je soubor pravidel, která mají zajistit, aby všichni uživatelé vysokorychlostního internetu měli stejné podmínky při využívání svých linek. Zejména jde o to, aby aktivní uživatelé neomezovali ty méně aktivní.

V praxi to vypadá tak, že uživatelům se sčítají přijatá a odeslaná data z internetu. Podle svého tarifu mají stanoven datový limit (rychlejší tarify mají limity vyšší), po jehož dosažení dojde ke snížení rychlosti (zpravidla o polovinu).

Pokud uživatel svoji linku nadměrně využívá i nadále, je mu rychlost po dosažení další hranice ještě více snížena. V noci ze čtvrtka na pátek je potom počítadlo dat vynulováno a všichni uživatelé začínají s plnou rychlostí.

Dnes představil nové ADSL tarify Český Telecom. Nové tarify se jmenují Impuls, Ideal, Sprint, Maxi a pokrývají potřeby příležitostných i velmi aktivních surfařů. Uživatelé tarifů IE Ideal, Sprint a Maxi budou moci využívat také Wi-Fi sítě Českého Telecomu a Eurotelu. Obě firmy provozují téměř 200 hotspotů (přístupových bodů).

Nové tarify Internet Expres
  Internet Expres Impuls Internet Expres Ideal Internet Expres Sprint Internet Expres Maxi
Rychlost 128/64 kb/s 512/128 kb/s 1024/256 kb/s 2048/256 kb/s
Cena (vč. DPH) 475 Kč 713 Kč 951 Kč 1665 Kč
Datový limit FUP (64/64 kb/s od 250 MB) FUP (256/128 kb/s od 1 GB) FUP (512/128 kb/s  od 2 GB) FUP (1024/256 kb/s od 3 GB)

Zkrátka nepřijdou ani uživatelé stávajících tarifů, pro které je připraveno zrychlení na dvojnásobek při zachování současných cen. K urychlení dojde do tří měsíců.

Stávající tarify Internet Expres*
  Internet Expres Hit Internet Expres 512 Internet Expres 1024
Rychlost 256/64 kb/s 512/128 kb/s 1024/256 kb/s
Cena (vč. DPH) 713 Kč 1035 Kč 1690 Kč
Datový limit 2 GB FUP FUP

* Tabulka obsahuje současné rychlosti

Český Telecom také prezentoval výsledky průzkumu potřeb zákazníků. Jednozačně z něj plyne, že pro naprostou většinu zákazníků je nejdůležitější možnost být připojen 24 hodin denně. Výše datových limitů je naopak pro většinu z nich nepodstatná. Počet uživatelů vysokorychlostního internetu již překročil 151 tisíc.

Další informace naleznete v článku na FinExpert.cz.

Diskuze (105) Další článek: Computex: Dvoujádrové Athlony 64 X2 na trhu - drahé, ale výkonné

Témata článku: Internet, ADS, Ideal, Limit, Aktivní uživatel, Český Telecom, kB, Tel, Přijatý výsledek, Sprint, Nejdůležitější možnost


Určitě si přečtěte

Windows 10 po čtyřech letech: Jsou populární, ale stále je to šílený kočkopes

Windows 10 po čtyřech letech: Jsou populární, ale stále je to šílený kočkopes

** Windows 10 tu jsou už čtyři roky, první verze dorazila 29. 7. 2015 ** Desítky měly nahradit neúspěšnou řadu Windows 8.x ** I po letech však systém budí emoce a zůstává kočkopsem

Jakub Čížek | 111

Bývalý zaměstnanec Nokie vysvětluje, proč telefony s Windows Phone neuspěly

Bývalý zaměstnanec Nokie vysvětluje, proč telefony s Windows Phone neuspěly

** Za neúspěchem Microsoftu v mobilech stojí i Windows 8 ** Microsoft pozdě naskočil do rozjetého vlaku ** Uživatelé neměli zásadní důvody, proč přejít

Karel Kilián | 133

HTTPS byl pouze první krok. Chrome zavádí DoH, tedy šifrované DNS. Dopady mohou být obrovské

HTTPS byl pouze první krok. Chrome zavádí DoH, tedy šifrované DNS. Dopady mohou být obrovské

** Šifrovaný web je dnes už samozřejmost ** Jeden díl skládačky ale ještě chybí – DNS ** Firefox už začal a teď se na šifrované DNS chystá i Chrome

Jakub Čížek | 92

Je ta fotka černobílá, nebo barevná? Náš mozek realitu pouze odhaduje a vymýšlí si

Je ta fotka černobílá, nebo barevná? Náš mozek realitu pouze odhaduje a vymýšlí si

** Klasický počítač bezchybně zpracuje bit po bitu dat ** Mozek si realitu naopak spíše představuje a chybuje ** Teď se tím baví internet u další optické iluze

Jakub Čížek | 33Aktuální číslo časopisu Computer

Speciál o přechodu na DVB-T2

Velký test herních myší

Super fotky i z levného mobilu

Jak snadno upravit PDF