Nový emailový červ s názvem „Anset“ se objevil v Německu. Podle dostupných informací ovšem nedělá nic jiného, než že dál šíří sám sebe.
Červ přichází jako nabídka nového německého „antitrojanského“ skeneru. Aby se červ aktivoval je nutno spustit přiložený soubor v emailu „ants3set.exe“.
Na infikovaném počítači vytváří červ na disku náhodně generované soubory s koncovkou .exe. Tyto soubory posléze registruje v auto-run registru.
Pokud vám tedy přijde email s hlavičkou:
ANTS Version 3.0
Textem:
Hi, Anhängend die neue Version 3.0 von ANTS, dem bislang einzigartigen kostenlosen Trojanerscanner. Zum installieren einfach die angefügte Datei ausführen.
Attached you will find the brand new Version 3.0 of ANTS, the unique freeware trojan scanner. To install ANTS simply run the attached setup file.
Adieu, Andreas
webmaster@avnetwork.de
http://www.ants-online.de
A bude v něm zmíněná příloha, neotvírejte ho.