CeBIT: Microsoft se chce zbavit hesel

Společnost Microsoft na veletrhu informačních technologií CeBIT v německém Hannoveru představila změnu v řešení autentizace v připravované nové generaci produktů Windows vyvíjené pod názvem Longhorn. Pro nové Windows už s nepočítá s klasickými hesly, namísto nich chce Microsoft zavést blíže nespecifikované dvouprvkové ověření identity uživatele.

Ředitel iniciativy Trustworthy Computing Detlef Eckert uvedl, že Longhorn bude nativně podporovat práci s řadou bezpečnostních prvků jako jsou čipové karty a další druhy identifikačních prvků. Větší důvěryhodnost systémů ověření identity uživatele má podle Microsoftu i dalších účastníků panelové diskuse na toto téma výrazně rozšířit možnosti elektronického obchodu. Nedůvěra a problémy s krádežemi identity v současnosti mají vliv na nabídku nových služeb, podle šéfa společnosti RSA Security z těchto důvodů některé australské banky upustily od zavedení webových služeb.

Zdroj: Vnunet

Diskuze (43) Další článek: Google představuje Google X

Témata článku: Microsoft, Nový druh, Bezpečnostní veletrh, CeBIT, Připravovaná karta, M/s, Hannover, Bezpečnostní prvek, Německá služba

Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest SSD s kapacitou 1 TB

Srovnávací test robotických vysavačů

Vybíráme nejlepší telefony na trhu

Jak zlepšit zvuk televize