CeBIT 2003: MiniSD ještě menší než SD karty

Stejně jako Sony představila svůj miniaturní MemoryStick Duo, také SanDisk nyní uvedl menší formát SD karet pod označením MiniSD.

MiniSD karta má rozměry 20x21,5x1,4 mm a je dostupná v kapacitách do 64 MB. Kapacity 128 a 256 MB budou dostupné v druhé polovině roku, kdy se také MiniSD karty začnou prodávat po celém světě – zatím budou jen v Japonsku. Ceny jsou přitom srovnatelné s tradičními SD kartami o stejných kapacitách. 32MB karta bude stát 29 dolarů. Předpokládaným nasazením MiniSD jsou stejně jako u MemoryStick Duo především mobilní telefony a podobná ultrakompaktní zařízení. Například digitální fotoaparáty nadále budou využívat spíše tradiční SD karty.

Klepněte pro větší obrázek

Srovnání s CompactFlash a SD kartou.

MiniSD karty mají své primární určení pro mobilní telefony, kde je úspora místa vyžadována. MiniSD karta je o 40 % menší než tradiční SD karta a současně vyžaduje o 60 procent méně místa pro čtečku v přístroji.

Stejně jako v případě MemoryStick Duo i MiniSD karta půjde zasunout do SD adaptéru, který z ní udělá běžnou SD kartu. Kompatibilita se starším vybavením je tak zaručena.

Samotná SD karta se přitom nyní začala nabízet i v kapacitě 1 GB. SD karta tak srovnala krok s IBM MicroDrive.

Diskuze (4) Další článek: CeBIT 2003: DVD+RW Alliance – máme 72 procent západní Evropy

Témata článku: SD, Dostupné místo, Tradiční SD, Karta, Menší, CeBIT


Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Jak vytvořit a spravovat vlastní web

Velký test herních klávesnic a DVB-T2 tunerů

Vše o formátu RAW

Vybíráme nejlepší základní desku