Časopis Connect: Dokážete najít bezpečnostní díru?

Většina odborných médií pravidelně přináší informace o nově objevených bezpečnostních slabinách systémů, o bezpečnostních záplatách a vlastně i o nutnosti a důležitosti včasného a pečlivého záplatování. Redakce časopisu Connect! Vám ale nyní navíc přináší možnost vyzkoušet si hledání slabých míst systému v praxi a ještě za to vyhrát nějakou tu cenu.

V rámci akce Security meeting 2004 (http://connect.cpress.cz/seminare/), kterou pořádá 21. 4. v Praze právě časopis Connect!, bude účastníkům nabídnuta šance účastnit se unikátní soutěže. Ta bude spočívat v hledání slabého místa (známé bezpečnostní díry) z pohledu antivirové ochrany na serveru s instalovaným a z důvodu zachování regulérnosti soutěže blíže neurčeným serverovým operačním systémem. A to za pomoci sofistikovaného nástroje McAfee ThreatScan od společnosti McAfee Security - scanner zranitelností systému z pohledu antivirové ochrany, prohledává síť, hledá zranitelnosti na počítačích a dává návod, jak tyto nalezené zranitelnosti odstranit, který bude v rámci akce SM 2004 představen. Soutěžící bude mít za úkol pomocí tohoto prostředku instalovaného na jeden z deseti PC a vlastní intuice vyhledat závažnou bezpečnostní slabinu systému, popsat ji a navrhnout řešení, tzn. určit konkrétní záplatu pro zajištění problému.

Na závěr akce potom proběhne slosování úspěšných zásahů a tři vylosovaní obdrží hodnotné ceny od společnosti Computer Press a ostatních partnerů soutěže. Pokud si tedy chcete zdravě zasoutěžit, vyzkoušet si něco nového a dozvědět se novinky z oblasti zabezpečení podnikových sítí, registrujte se co nejdříve na této adrese.

Diskuze (4) Další článek: NaDa 0.5 - Konečně freeware, který dělá přesně to, co slibuje

Témata článku: Connect, Meeting, Intuice, Dok, Úspěšný zásah, Scanner, Časopis, Čas, Bezpečnostní díra, Zranitelnost


Určitě si přečtěte

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

** Mapy.cz neslouží jen k zobrazení podkladů a plánování tras ** Nabízejí celou řadu dalších praktických funkcí a možností ** Vybrali jsme třináct tipů a triků, o kterých možná (ne)víte

Karel Kilián | 28

16 tipů a vychytávek, se kterými dokonale ovládnete komunitní navigaci Waze

16 tipů a vychytávek, se kterými dokonale ovládnete komunitní navigaci Waze

** Waze není jen navigace – je to i sociální síť s dopravními informacemi ** Mobilní aplikace skýtá široké možnosti nastavení ** Vybrali jsme pro vás 16 nejzajímavějších tipů a triků

Karel Kilián | 46

Lék na oteplování planety: Dokázali bychom posunout Zemi dál od Slunce?

Lék na oteplování planety: Dokázali bychom posunout Zemi dál od Slunce?

** Aktuální změny klimatu jsou marginální ve srovnání s tím, co čeká Zemi za pár miliard let. ** Slunce se začne v budoucnu rozpínat a zvyšovat svou zářivost. ** Dokázali bychom Zemi posunout dál od Slunce a zachránit ji?

Petr Kubala | 56Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test Wi-Fi mesh

Nejlepší hodinky pro všechny aktivity

Důležité aplikace na cesty

Jak streamovat video na Twitch