Canon představil následovníka digitální zrcadlovky EOS 300D s 8Mpx snímačem

Společnost Canon dnes uvedla na trh nový digitální fotoaparát, který má na trhu nahradit nejprodávanější digitální zrcadlovku EOS 300D. Model EOS 350D nabízí nový CMOS senzor s rozlišením 8 megapixelů, který spolupracuje s procesorem pro zpracování obrazu DIGIC II, který je používán i v profesionálních digitálních fotoaparátech řady SLR.

Klepněte pro větší obrázek

Fotoaparát tak umožňuje snímat až 3 záběry za sekundu s dávkovým snímáním až 14 záběrů v řadě. Zápis na paměťovou kartu probíhá až 3,5x rychleji než u staršího modelu. Rychlejší je i komunikace s PC díky využití technologie USB 2.0. Nová digitální zrcadlovka Canon je o 10 % lehčí a o čtvrtinu menší než EOS 300D a je dostupná v černé a stříbrné barvě. Fotoaparát bude dodáván buď pouze jako tělo bez objektivu nebo v balíčku s objektivem s rozsahem EF-S 18-55mm f/3.5-5.6 II. Canon dodává více než 60 různých objektivů kompatibilních s tímto fotoaparátem.

Cena fotoaparátu je stanovena na 899 Euro za tělo a 1099 Euro za sadu s objektivem. Cena za samotný fotoaparát je ve Spojených státech 899 USD, s objektivem potom bude EOS 350D nabízen za 999 USD, evropské ceny jsou tak výrazně vyšší.

Diskuze (20) Další článek: Microsoft opravil dvě chyby DRM v Media Playeru

Témata článku: Canon, Objektivy, Objektivy canon, Can, Nejprodávanější model, Canon EOS, Stříbrné tělo, Digitální fotoaparáty canon, EOS, Snímač, Digitální fotoaparáty, Megapixel

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Jak vznikají filmové efekty

Test ATX skříní a externích disků

Znáte svá práva při reklamaci?

Průvodce první instalací NASu