Microsoft | HoloLens

Brýle HoloLens se začnou prodávat v Česku. Po třech letech od uvedení

Microsoft skoro tři roky poté, co představil své brýle pro rozšířenou realitu HoloLens, oznámil, že jejich dostupnost rozšiřuje do dalších 29 evropských zemí včetně Česka a Slovenska! Brýle jsou nyní dostupné v 39 zemích.

Cena asi nad sto tisíc

Microsoft nikdy nezveřejnil, kolik kusů HoloLens prodal, svému zařízení ale očividně věří. Brýle přece jen dokážou zobrazit realitu obohacenou o digitální schémata a výjevy, což bude v budoucnu klíčová technologie pro další vývoj podobného hardwaru.

Microsoft rozšíření prodeje oznámil v pondělí v Londýně na akci Future Decoded. „Myslíme si, že tohle je směr, kterým se počítačový svět ubírá. Dokážeme přinést všechny vaše oblíbené aplikace a programy do vašeho světa, ale zároveň můžete vidět reálné věci, které jsou pro vás důležité,“ řekla na události generální manažerka HoloLens Lorrain Bardeenová.

Zatím ale nevíme, kdy Microsoft u nás začne HoloLens skutečně prodávat, , ani cenu. V Německu je vývojářská verze zařízení k dostání za 3 299 eur a komerční za 5 489 eur. To by v aktuálním kurzu a po připočtení DPH mohlo být v Česku 102 000 korun za vývojářskou verzi a 162 000 korun za komerční verzi.

Pro HoloLens je aktuálně dostupných 189 aplikaci. Jsou mezi nimi například Skype, HoloTour (aplikace pro virtuální turismus), Holograms (katalog různých 3D objektů) nebo Holostudio (aplikace k vytváření objektů do 3D tiskáren) a řada her.

Jak mohou Microsoft HoloLens posloužit v letadle:

Diskuze (2) Další článek: Apple vydal nový iOS 11.1. Opravuje zranitelnost KRACK a přidává nové emoji

Témata článku: Microsoft, HoloLens, Rozšířená realita, Německo, Brýle, Slovensko, Komerční verze, Holostudio, Dostupná aplikace, DPH, Londýn, Oblíbená aplikace, Česká republika, Hologramy, Podobný hardware, Počítačový svět, Euro, Verze, Aplikace, Uvedení, Vývojářská verze


Určitě si přečtěte

Řidiče Tesly ukolébal autopilot, policisté ho zastavili až po 11 kilometrech

Řidiče Tesly ukolébal autopilot, policisté ho zastavili až po 11 kilometrech

** Policisty poblíž San Franciska zaujala Tesla se spícím řidičem ** Donutili vozidlo zpomalit a následně probudili překvapeného řidiče ** Vozidlo podle dostupných informací jelo v režimu autopilota

Karel Kilián | 69

Apple ukázal novinky: iPad Pro má překonat notebooky a vrací se Mac mini!

Apple ukázal novinky: iPad Pro má překonat notebooky a vrací se Mac mini!

** Apple v New Yorku představoval počítačové novinky ** iPad Pro prý zatočí s notebooky ** Dočkali jsme se také návratu Mac mini

Jakub Čížek | 81



Aktuální číslo časopisu Computer

Nejlepší programy pro úpravu fotek zdarma

Externí disky pro zálohu dat

Velký test: herní notebooky

Srovnání 12 batohů