Brýle HoloLens se začnou prodávat v Česku. Po třech letech od uvedení

Microsoft skoro tři roky poté, co představil své brýle pro rozšířenou realitu HoloLens, oznámil, že jejich dostupnost rozšiřuje do dalších 29 evropských zemí včetně Česka a Slovenska! Brýle jsou nyní dostupné v 39 zemích.

Cena asi nad sto tisíc

Microsoft nikdy nezveřejnil, kolik kusů HoloLens prodal, svému zařízení ale očividně věří. Brýle přece jen dokážou zobrazit realitu obohacenou o digitální schémata a výjevy, což bude v budoucnu klíčová technologie pro další vývoj podobného hardwaru.

Microsoft rozšíření prodeje oznámil v pondělí v Londýně na akci Future Decoded. „Myslíme si, že tohle je směr, kterým se počítačový svět ubírá. Dokážeme přinést všechny vaše oblíbené aplikace a programy do vašeho světa, ale zároveň můžete vidět reálné věci, které jsou pro vás důležité,“ řekla na události generální manažerka HoloLens Lorrain Bardeenová.

Zatím ale nevíme, kdy Microsoft u nás začne HoloLens skutečně prodávat, , ani cenu. V Německu je vývojářská verze zařízení k dostání za 3 299 eur a komerční za 5 489 eur. To by v aktuálním kurzu a po připočtení DPH mohlo být v Česku 102 000 korun za vývojářskou verzi a 162 000 korun za komerční verzi.

Pro HoloLens je aktuálně dostupných 189 aplikaci. Jsou mezi nimi například Skype, HoloTour (aplikace pro virtuální turismus), Holograms (katalog různých 3D objektů) nebo Holostudio (aplikace k vytváření objektů do 3D tiskáren) a řada her.

Jak mohou Microsoft HoloLens posloužit v letadle:

Témata článku: Microsoft, Rozšířená realita, HoloLens, Brýle, Německo, Slovensko, Aplikace, Verze, Počítačový svět, Podobný hardware, Vývojářská verze, DPH, Londýn, Euro, Česká republika, Dostupná aplikace, Holostudio, Komerční verze, Oblíbená aplikace, Uvedení, Hologramy

Určitě si přečtěte

Tesla chce změnit nákladní dopravu. Její elektrický náklaďák má ohromující parametry

Tesla chce změnit nákladní dopravu. Její elektrický náklaďák má ohromující parametry

** Tesla představila elektrický kamion ** Má obdivuhodný výkon i dojezd ** Prodávat by se měl už za dva roky

17.  11.  2017 | Vojtěch Malý | 229

Black Friday 2017: Přehled slev na elektroniku a počítače

Black Friday 2017: Přehled slev na elektroniku a počítače

** Začala slevová mánie zvaná Black Friday ** Pozor, ne všechny slevy jsou opravdu výhodné ** Průběžně sledujeme slevové akce v počítačových e-shopech

Včera | David Polesný | 24

Google Mapy mají nový design. Líbí se vám víc než předchozí? Tady je srovnání

Google Mapy mají nový design. Líbí se vám víc než předchozí? Tady je srovnání

** Nový design Google Map přijde na počítače i mobilní telefony. ** Zaměřuje se na zvýraznění konkrétních míst, mapové podklady jsou mnohdy upozaděné. ** Lépe pracuje s chráněnými oblastmi a parky.

20.  11.  2017 | Vladislav Kluska | 29

Bluetoothové patálie: O bezdrátovém přenosu hudby a  problémech s kodeky

Bluetoothové patálie: O bezdrátovém přenosu hudby a problémech s kodeky

** Bezdrátový přenos hudby je budoucnost ** K dosažení nejlepší kvality je ale potřeba, aby telefon i sluchátka podporovala správný kodek ** Záleží také na typu souborů s hudbou

17.  11.  2017 | Jakub Michlovský | 39


Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje