Brněnské firmy AdvaICT a COSECT míří do Silicon Valley

Mladé brněnské společnosti AdvaICT a COSECT zabývající se počítačovou a síťovou bezpečností míří do Silicon Valley, mekky světových informačních a internetových technologií. Během svého tříměsíčního pobytu se budou snažit navázat obchodní kontakty v Severní Americe, získat důležité obchodní a provozní know-how a všeobecně poznat, jak to ve velkém světě IT byznysu chodí.

AdvaICT se bude snažit uspět s projektem FlowMon ADS, který sleduje dění v kompletní síťové infrastruktuře a dokáže nabízet řešení případných problémů. Produkt analyzuje kompletně celou síť a dokáže odhalit i problémy, které tradiční firewally a bezpečnostní prvky odhalit nedokáží. Společnost si kromě rychlé a podrobné analýzy věří také v tom, že dokáže produkt velice rychle nasadit (údajně do půl hodiny) a zároveň garantuje třetinovou cenu oproti konkurenčním produktům. AdvaICT nabízí také řešení pro malé a střední podniky, které mohou využít webový projekt NetHound, o kterém jsem už na Živě.cz dříve psal.

Pokud vás zajímají technologie, se kterými AdvaICT pracuje, můžete si přečíst článek v Computeru 22/10 (resp. v příloze Connect), který napsal šéf společnosti Pavel Minařík. AdvaICT je prozatím malá společnost zformovaná z odborníků z Fakulty informatiky na Masarykově univerzitě.

České firmy si Silicon Valley pochvalují

Společnost COSECT už se do podvědomí širší veřejnosti zapsala díky svému vystoupení v pořadu České televize Den D, kde žádala investory o investici. Produkt Safetica umožňující kontrolu zaměstnanců investory zaujal, požadované podíly ve firmě se však tvůrcům zdály vysoké a s díky odmítli. COSECT do Silicon Valley odjíždí především poznat severoamerický trh a rozšířit se své podnikání. Podle šéfa firmy Jakuba Mahdala je vybudování americké pobočky důležitým strategickým krokem pro budování distribuční sítě v USA.

COSECT se kromě programu Safetice zabývá také vývojem softwaru na zakázku a poskytování služeb v oblasti IT bezpečnosti. K důležitému pokroku a úspěchu dle slov zástupců firmy dopomohlo také Jihomoravské inovační centrum a kontaktní síť jejího hlavního konzultanta Miloše Sochora. JIC firmě rovněž poskytlo finanční výpomoc.

Obě mladé a nadějné brněnské firmy jsou zároveň členy uskupení Network Security Monitoring Cluster, která v současné době sdružuje 20 firem a univerzit s orientací na bezpečnost počítačových sítí. Firmy jsou rovněž podporovány Microsoft inovačním centrem. Na tříměsíční pobyt do Silicon Valley zamíří díky úspěchu v projektu Český technologický akcelátor agentury CzechInvest, která pomáhá tuzemským firmám v rozvoji podnikání. Více jsem o CzechInvestu psal v rámci návštěvy úřednického premiéra vlády Jana Fischera v Silicon Valley.

Program CzechInvestu už v minulosti využilo několik českých firem a většina z nich se své působení ve slavném údolí pochvaluje. Například firma E&S Software, která vyvíjí groupware klienta eM Client (psal jsem například zde), založila v USA pobočku eM Client Inc. a okamžitě začala pronikat na tamní trh. Dojednala například partnerství se Skypem a vyjednává s obchodním řetězcem Best Buy o dodávání krabicových verzí programu. Ve Valley se objevily také společnosti OnTheRoad, Kertak Nanotechnology, Dinasys či Cognitive Security.

Diskuze (7) Další článek: Google ve vyhledávání zobrazuje nejlepší videa

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,